Album, pri katerem je sodelovala tudi skupina Funtango, so predstavili v Cankarjevem domu. Koncertni harmonikar je zaigral priredbe skladb Piazzole, tem pa so bila a repertoarju dodana še dela Vivaldija in Milesa Davisa. Z albumom History, ki je izšel pri Založbi kaset in plošč RTV Slovenija, Hatlak na svoj način izpoveduje strast, milino, eros, tanatos, poetičnost, virtuoznost ... Tako kot Piazzola, ki je klasični tango nadgradil s prvinami džeza in klasike in tako ustvaril novo zvrst tango nuevo (novi tango), tudi Hatlak vedno znova išče nove možnosti izražanja v sicer navidez dokončno opredeljenih žanrih.
Tango, večna in velika ljubezenMarko Hatlak je študij koncertne harmonike končal v Weimarju, in sicer na Visoki šoli za glasbo Franza Liszta, podiplomski študij pa je opravil na šoli v Würzburgu. Že dolgo je Hatlakova velika ljubezen tango. Zato je glasbenik, ki je od leta 2004 član skupine Terrafolk, tudi ustanovil skupino Distango, katere nadaljevanje je trenutno dejavna zasedba Funtango. Marko Hatlak tokrat Piazzole ljubljanskemu občinstvu ne predstavlja letos prvič. S klarinetistom Matetem Bekavcem sta s programom del Astorja Piazzole že maja nastopila v Slovenski filharmoniji.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje