"Zvočne arhitekture, pokrajine, konstrukcije in zrna, pulzi, modulacije in šumi, ki jih proizvajajo kompleksni stroji ali najbolj preprosti resonančni objekti, bodo obiskovalca naslavljali z nizom vprašanj o osnovnih elementih novomedijskega umetniškega izraza v drugem desetletju 21. stoletja, 99 let po tem, ko je futurist Luigi Russolo izdal ključni manifest Umetnost hrupa in z njim definiral podobo zvočnosti v umetnosti 20. stoletja," je pred začetkom festivala še dejal Abrahamsberg, ki je ob Marku Peljhanu kurator letošnjega festivala.
Pixxelpoint, eden najpomembnejših festivalov novomedijske umetnosti v slovenskem in mednarodnem prostoru, se začenja danes in bo potekal do 14. decembra. Kuratorja sodelujočih umetnikov nista iskala prek mednarodnega razpisa, ampak sta k sodelovanju povabila 16 umetnikov. Ti prihajajo iz Avstrije, Portugalske, Italije, Nizozemske, Norveške, Madžarske, Velike Britanije, Slovenije, ZDA in Kanade. Osrednjo razstavo si je mogoče ogledati v Mestni galeriji Nova Gorica, dogajanje bo razširjeno še na več lokacij v Novi Gorici, Solkanu in Gorici v Italiji.
Pixxelpoint postaja vse širši
Organizatorji opozarjajo na čezmejnost festivala, s katerim po besedah direktorice Kulturnega doma Nova Gorica Pavle Jarc presegajo zidove in mejo. K sodelovanju so tako znova povabili društvo Lucide iz Gorice, zato bodo nekateri spremljevalni dogodki potekali na obeh straneh meje. Festival se širi, je dejala Jarčeva, saj so vključeni trije novi razstavni prostori, med katerimi je tudi Palača Lanthieri iz Gorice.
Pripravili so tudi bogato obfestivalsko dogajanje. Glasbeni del v projektu Pixxelmusic je v rokah soorganizatorja iz Gorice, društva Lucide. Festival spremlja še mednarodni strokovni simpozij Novi pristopi v akustiki in zvoku, ki bo 13. in 14. decembra potekal v Vrtojbi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje