73-letni slikar se je zadnja leta posvetil slovenskemu Krasu in njegovi krajini, pred tem pa tudi kraški kamniti arhitekturi z vaškimi vedutami, kamnitimi vodnjaki in dvorišči domačij.
Za Oblakova dela je sicer značilno združevanje na prvi pogled nezdružljivih elementov na eni sliki, kar mu je prineslo mednarodni sloves in številne nagrade, predvsem v Italiji, Nemčiji in Franciji.
Poet in inovator
Likovni kritik Zoran Kržišnik Oblaka definira kot "misleca in poeta, inovatorja, ki se zna povezati s tradicijo, graditelja, ki zadovoljuje intelekt, in poeta, ki govori srcu in čutom, in ki zajema fragmentirano celovitost naše oprijemljive in virtualne resničnosti".
Manifest fragmentalizma
Polde Oblak, ki se je rodil na Rečici pri Bledu, je med drugim študiral tudi v Münchnu, kjer je leta 1966 nastal znameniti Manifest fragmentalizma, ki fragmentalizem označuje za slog 20. in 21. stoletja. Poleg Oblaka sta ga podpisala še njegova umetniška somišljenika Nicolo Bianco in Georg Kress.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje