Vsakdanjik naših rojakov v Beneški Sloveniji in na Tržaškem je med letoma 1945 in 1957 v fotografski objektiv lovil fotoreporter Mario Magajna, v zanimivo razstavo pa jih je povezal Slovenski etnografski muzej.
Obraz pove največ
Mario Magajna se je pri fotografiranju posebno posvečal človeškim obrazom. Na fotografski papir je skušal ujeti zanimive podobe ljudi, ki včasih bolje kot pa njihovo življenjsko okolje pripovedujejo zgodbo o času, v katerem so bile slike posnete.
Cenjen v obeh "domovinah"
Tržaški fotoreporter si je v dolgi karieri izboril sloves odličnega opazovalca okolice, ki so mu ga priznali tako v domovini staršev, Sloveniji, kot tudi v Italiji. Zato ni presenetljivo, da je za svoj fotografski opus prejel Tomšičevo nagrado Društva novinarjev Slovenije za življenjsko delo, Italija pa ga je počastila z nazivom viteza za zasluge italijanske republike.
Trst kot stalnica v Magajnovem življenju
Magajna se je leta 1916 rodil v Križu pri Trstu, pri enajstih pa se je družina preselila v Trst, mesto, kateremu je fotograf ostal zvest vse do danes. S fotografijo se je Mario Magajna srečal pri 14-tih, večino življenja pa je deloval kot fotoreporter Primorskega dnevnika, osrednjega časopisa slovenske narodne skupnosti na Tržaškem.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje