Vodstvo muzeja napoveduje obsežen razstavni program, posvečen velikim mojstrom likovne umetnosti, kot so Marc Chagall, Pablo Picasso in Salvador Dali.
Odprtje muzeja Museo del Corso je eden od kulturnih dogodkov v okviru priprav na sveto leto, ki naj bi od 24. decembra dalje v Rim privabilo na milijone romarjev. V počastitev katoliškega jubilejnega leta je v muzeju do 27. januarja na ogled znamenita slika Marca Chagalla iz leta 1938 Belo križanje, pri čemer je ogled umetnine brezplačen.
Umetnina, ki jo sicer hranijo v Umetnostnem inštitutu v Chicagu, je v sodelovanju z Vatikanom prvič razstavljena v Rimu. Po navedbah muzeja ima velik simbolni pomen ob jubileju, saj izraža sporočilo upanja in enotnosti med verskimi kulturami.
Jezusovo kalvarijo primerjal s trpljenjem Judov v Nemčiji
Na sliki Belo križanje je Chagall na neobičajen način upodobil preplet krščanske in judovske vere. V središču kompozicije je Jezus na križu, okrog katerega so upodobljeni različni prizori, povezani z judovsko vero, ki prikazujejo svet bolečine in smrti, nasilja in zlorabe judovskega prebivalstva.
Marc Chagall (1887–1985) se je rodil v Ljozni pri Vitebsku v današnji Belorusiji. Študiral je v Sankt Peterburgu. Med letoma 1910 in 1914 je živel v Parizu, ker se je vključil v okolje avantgardnih umetnikov v okrožju Montparnasse. Prvo samostojno razstavo je imel leta 1914 v berlinski galeriji revije Der Sturm in z njo vzbudil veliko pozornosti. Istega leta se je vrnil v Rusijo.
Po oktobrski revoluciji je bil komisar nove sovjetske oblasti za likovno umetnost v Vitebsku, leta 1923 pa se je dokončno naselil v Parizu. Julija 1941 se je pred nacisti umaknil v ZDA. V Francijo se je vrnil leta 1949 in se naselil v Saint-Paul-de-Venceu, kjer je živel do smrti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje