Župani so na kolegiju pričakovali načelnico uprave enote Darko Valent, namesto tega pa dočakali zgolj informacijo o za njih nesprejemljivi odločitvi, ki jo je ta posredovala ptujskemu županu Miranu Senčarju. Po njegovih podatkih bodo tako v prihodnje dvakrat, namesto štirikrat tedensko delovali uradi v Žetalah, Zavrču in Juršincih, brez urada pa ostajajo krajani Destrnika, Dornave, Hajdine, Markovcev in Vitomarcev.
Napovedi racionalizacije so najbolj nasprotovali v občini Sveti Andraž v Slovenskih goricah, kjer so ostali brez urada v Vitomarcih. Vodstvu ptujske upravne enote pa očitajo, da daje prednost racionalizaciji poslovanja pred potrebami ljudi.
"V naši občini je bila pisarna odprta enkrat tedensko, enkrat tedensko pa v Trnovski vasi. Zdaj bo v Trnovski vasi dvakrat tedensko in ne razumem, kje se tu kaj finančno ali kadrovsko privarčuje," je razložil direktor občinske uprave Miran Čeh in dodal, da so že pred časom predlagali prenos določenih nalog na občine, a so tudi tu naleteli na negativen odgovor.
Nezadovoljni tudi drugi župani
Župan Žetal Anton Butolen je spomnil, da so sami uredili in opremili krajevni urad v njihovi občini, zdaj pa ga kljub veliki razdalji do Ptuja in slabim avtobusnim povezavam ukinjajo. Čeprav priznava, da število storitev v uradih upada, pa meni, da se država do svojih državljanov na že tako degradiranih območjih obnaša neprimerno, saj je javno službo že po ustavi treba zagotoviti vsem.
"Stvari so že tako daleč, da se očitno nič več ne bo dalo spremeniti, Slovenija pa postaja še bolj centralizirana kot kadar koli do zdaj," je dejal Butolen. Župan Dornave Rajko Janžekovič je šel celo tako daleč, da bi predlagal ukinjanje upravnih enot, naloge pa se razdelijo med občine in druge pristojne službe. Ljudje še vedno večinoma ne ločijo med nalogami občin in upravnih enot, zato marsikdaj zaradi dolgotrajnih postopkov po krivem obtožujejo občinske delavce.
OŠ Ljudevita Pivka bo odprta do jeseni
Župani spodnjega Podravja so se tudi seznanili s trenutnimi dejavnostmi glede odprtja prenovljene Osnovne šole Ljudevita Pivka za otroke s posebnimi potrebami. Kot je razložila predstavnica ptujske občine Mojca Horvat, naj bi dela v zadnji fazi začeli aprila, predvidoma pa naj bi se končala konec julija, ko naj bi šola pridobila tudi uporabno dovoljenje. Do konca je treba v glavnem poskrbeti za nekaj notranjih del, skupaj v vrednosti 850.000 evrov, pri čemer bo država prispevala 327.000 evrov, preostalo pa morajo dodati še občine ustanoviteljice.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje