Ob koncu leta na teh straneh tradicionalno prinašam pregled 100 športnih dogodkov leta. V spodnjem okvirčku so povezave do vseh dozdajšnjih izborov. Gre za popolnoma subjektiven izbor, ki pa vendarle skuša slediti objektivni vrednosti. Stoterica dogodkov ni lestvica, ampak seznam.
Slovenski športni dogodki leta
1. Tadej Pogačar
Če je bil lanski razplet kolesarske Dirke po Franciji za marsikoga veliko presenečenje (tako imenovana 'zmaga iz zasede'), je letošnji popolnoma minil v znamenju gorenjskega volka. Suvereno ubranitev rumene majice je tlakoval v 8. etapi, ki je sicer ni dobil, a je v sebi značilnem slogu v močnem deževju pri vzponu na Col de Romme napadel in zmlel tekmece. Že po polovici dirke je užival v večminutni prednosti, nato pa vse skupaj zabelil še z epsko osvojenima gorskima etapama v rumeni majici. Še drugo leto zapored je tako osvojil kar tri majice. Med večne se je vpisal še z dvema osvojenima spomenikoma (Liege–Bastogne–Liege in Dirka po Lombardiji), za piko na i pa je na olimpijskih igrah v Tokiu na cestni dirki osvojil bron. Vse to je Tadeja Pogačarja zabetoniralo na vrhu kolesarske lestvice. Pred novo sezono ima na hrbtu veliko tarčo, a tudi veliko samozavest.
2. Primož Roglič
Sezono je začel z jasnim ciljem − končno osvojiti Dirko po Franciji, ki se mu je lani izmuznila prav na zadnjem klancu francoske pentlje. Vse je usmeril v veliki cilj, popolnoma na glavo obrnil priprave in se odločil, da na dirko vseh dirk pride brez tekmovalnega ogrevanja. A že na 3. etapi je utrpel grd padec, zaradi česar je bil po nekaj dneh trpljenja prisiljen v odstop. Rehabilitacija je trajala vse do olimpijskih iger v Tokiu, kjer je na cestni dirki zaradi dolgega prevoza trpel (krče je čutil še na startu) in se ni mogel vmešati v boj za najvišja mesta. Še nekaj dni pred kronometrom sploh ni vedel, ali se bo dirke sploh lahko udeležil. Zlati preobrat! Ne le, da je bil v igri za medaljo, vse tekmece je premagal za minuto in osvojil olimpijsko zlato. Sam je dejal, da si želi, da si ga zapomnijo kot borca, kar je tudi potrdil, ko se je pobral po bolečem padcu. Za piko na i se je znova vrnil na Dirko po Španiji, ki jo je osvojil še tretjič.
3. Janja Garnbret
Najboljša slovenska plezalka je imela v svoji zbirki vse mogoče naslove, manjkalo ji je le olimpijsko zlato, do katerega prejšnje generacije sploh niso mogle, saj športno plezanje ni bilo del olimpijske družine. To se je spremenilo pred Tokiem, zaradi česar so bili vsi tekmovalci v tej športni panogi neverjetno nervozni. Janja Garnbret je priznala, da je zadnji dve leti življenja posvetila le temu cilju. Precej se je izboljšala v hitrostnem plezanju, ker je ta disciplina del kombinacije, ki je bila edina disciplina v Tokiu. Janja je tako ali tako kraljica težavnostnega plezanja in balvanov. Na Japonskem je premagala zadnje ovire in splezala na olimpijski vrh. Solze so pokazale neverjetni pritisk, ki ga je čutila. Vse se je izplačalo − v zgodovino je zdaj vpisana kot prva olimpijska prvakinja v športnem plezanju.
4. Luka Dončić
Nova sezona Lige NBA in novi presežki mladega Ljubljančana in stebra Dallasa. Luka Dončić je bil še drugič zapored izbran v prvo peterko Lige NBA in v prvo peterico na izboru za MVP-ja sezone. S temi dosežki nas razvaja, kot da je to samoumevno in bi to počeli številni slovenski predhodniki v tem tekmovanju, a seveda ni tako. Več osebnega veselja bi mu gotovo prinesel napredek v končnici, kjer je Dallas znova obstal v 1. krogu, previsoka ovira so bili spet LA Clippersi. Mavsi so zapravili vodstvo v zmagah z 2:0 in 3:2, v domači dvorani niso dobili niti ene tekme. Vseeno pa je bil tudi sam priča zgodovinskemu premiku − bil je namreč ključni motor pri premiernem preboju slovenske reprezentance na olimpijske igre. Že na prvi tekmi v Tokiu je Argentini nasul kar 48 točk. Slovenija je navdušila s prebojem v polfinale. Po četrtem mestu ostaja tudi malo pelina (tista blokada Batuma ne bo kar tako pozabljena).
5. Slovenski odbojkarji
Ne zgodi se prav pogosto, da bi slovenska reprezentanca pred odhodom na veliko tekmovanje resno govorila o napadu na (zlato) medaljo (med izjeme vedno sodi pogumno-optimistični Luka Dončić). Slovenski odbojkarji so po dveh srebrnih medaljah na evropskem prvenstvu (2015 in 2019) in prebojnem četrtem mestu v Ligi narodov pred odhodom na evropsko prvenstvo jasno napovedovali, da gredo po zlato, in pri tem ostali tudi po malce skromnejših igrah v predtekmovalni skupini. V bojih na izpadanje so dvignili raven igre in po vrsti izločali velikane. V finalu so bili blizu zmagi, a na koncu kljub vodstvu v nizih z 2:1 klonili. Poraz jih je žgal, a ne gre izbrisati dejstva uspeha. Ena medalja je še lahko naključje, tri so dokaz kakovosti. Naslednji cilj bo svetovno prvenstvo, ki ga bo prihodnje leto gostila Rusija, in izboljšanje 12. mesta.
Junaki leta
6. Novak Đoković
Srbski teniški igralec je osvojil tri turnirje za grand slam (Melbourne, Roland Garros in Wimbledon) in se uvrstil v finale New Yorka. Z 20 slami je na vrhu lestvice ujel Rogerja Federerja in Rafaela Nadala, vmes pa je skočil tudi na vrh lestvice igralcev z največ tedni na vrhu lestvice ATP.
7. Lionel Messi
Otrok Barcelone je marsikoga presenetil z odhodom v Paris SG. Končno je z Argentino osvojil (člansko) lovoriko, saj je postal celinski prvak, svoj legendarni status pa je še bolj ozaljšal s sedmo zlato žogo. Neponovljivo.
8. Cristiano Ronaldo
Portugalec je v letu 2021 osvojil le eno lovoriko (italijanski pokal), krivulja njegovih uspehov je pri 36 letih začela padati, vseeno pa štrlijo trije novi absolutni rekordi: največ golov na evropskih prvenstvih (14), na reprezentančnih tekmah (115) in v celotni zgodovini na uradnih tekmah (803).
9. Max Verstappen
Voznik Red Bulla je prekinil sedemletno prevlado Mercedesa in pri 24 letih osvojil naslov svetovnega prvaka, to je tudi prvi naslov za Nizozemsko.
10. Tom Brady
Odpisan – moto njegovega življenja. Legendarni podajalec ameriškega nogometa, ki mu skoraj nihče ni napovedoval uspešne kariere v Ligi NFL, je z New Englandom osvojil šest prstanov, ko so se mu Patrioti odpovedali, je nov pristan našel pri Tampi Bay, s katero je pri 43 letih osvojil svoj sedmi prstan. Pravljično.
Olimpijske igre
11. Benjamin Savšek
Kanuist je na svetovnih in evropskih prvenstvih osvojil kar 17 medalj (od tega osem v posamičnih tekmah). Manjkala mu je le (zlata) olimpijska medalja, po kateri je posegel na svojih tretjih igrah.
12. Tina Trstenjak
Ena najboljših slovenskih judoistk se je še drugič zapored uvrstila v olimpijski finale, njena tekmica je bila ista, razplet pa obraten, zlata se je veselila Clarisse Agbegnenou. Francozinja je za olimpijski duh poskrbela takoj po koncu dvoboja, ko je Tino dvignila v zrak.
13. Slovenski košarkarji
Potem ko so slovenski navijači tri desetletja zaman čakali na olimpijski nastop, so uresničitev sanj dočakali v Tokiu, ko so vstajali sredi noči in se veselili zgodovinskih zmag. Takoj polfinale in četrto mesto.
14. Italijanske minute
Prvi avgustovski dan si bodo še kako zapomnili privrženci italijanske atletike, ko so v razmiku nekaj minut slavili dve zlati medalji: Marcell Jacobs je presenetljivo slavil na 100 metrov, Gianmarco Tamberi pa v skoku v višino.
15. Simone Biles
Ameriška telovadka je zadnji olimpijski cikel posvetila igram v Tokiu, prestavitev iger jo je izrazito potrla, na samih igrah pa je imela precej težav z duševnim zdravjem, zato je odpovedovala tekmo za tekmo. Vrnila se je za zadnji finale na gredi in osvojila bron.
Slovenski nogomet
16. Mura prvič prvak
Za nogometaši Mure so nepozabni meseci, saj so prvič osvojili naslov državnega prvaka, nato so se šele kot druga slovenska ekipa uvrstili v skupinski del enega od evropskih pokalov, kjer so v Konferenčni ligi v Ljudskem vrtu na kolena spravili Tottenham.
17. Jan Oblak prvič španski prvak
Škofjeloška hobotnica je z Atleticom še petič osvojil nagrado zamora, sploh prvič pa naslov španskega prvaka.
18. Samir Handanović pa italijanski
Izjemni vratar je končno osvojil prvo lovoriko, z Interjem je namreč osvojil naslov italijanskega prvaka.
19. Slovenija ostala brez Katarja 2022
Reprezentanca za seboj res nima uspešnega leta. Kvalifikacije za Katar je začela uspešno, saj je ugnala svetovnega podprvaka Hrvaško, nadaljevanje pa je bilo eno samo razočaranje.
20. Slovo Mandarića iz Olimpije
Milan Mandarić se je zadnjih nekaj let poslavljal iz Olimpije, ki jo je vendarle prodal v nemške roke. Njegova zapuščina je pet lovorik (in klub v ne preveč zdravi kondiciji).
Mednarodni nogomet
21. Italija evropski prvak
Po ruski klofuti (ko se azzurrom ni uspelo prebiti na svetovno prvenstvo leta 2018) je sledil zlati preobrat. Italija je na slovitem Wembleyju osvojila naslov evropskega prvaka, zahodni sosedi so po streljanju 11-metrovk ugnali Anglijo.
22. Eriksen izgubil zavest
Ves svet je opazoval dogajanje na stadionu Parken, ko je na tekmi Danska - Finska zavest izgubil domači nogometaš Christian Eriksen. Nogometaš je k sreči kmalu prišel k zavesti in okreval.
23. Messi se seli v Pariz
Lionel Messi je bil vse od leta 2000 nepogrešljivi del Barcelone. Njena identiteta, njen obraz, njena rešitev. Finančna pravila so bila razlog, da Argentinca ni več na Camp Nouu in nove lovorike zdaj lovi v dresu PSG-ja.
24. Poletje vrnitev
Cristiano Ronaldo se je vrnil v Manchester United, Romelu Lukaku v Chelsea, Antoine Griezmann pa v Atletico Madrid.
25. Superliga zamajala nogometni svet
Pomlad je bila pestra, 12 evropskih velikanov je ustanovilo Superligo, navijaški odpor/upor je naredil svoje in (vsaj za zdaj) preprečil uresničitev te ideje.
Košarka
26. Milwaukee prvak Lige NBA
Giannis Antetokounmpo je po dveh lovorikah MVP naredil tudi ultimativni korak in Buckse popeljal na tron Lige NBA.
27. Nikola Jokić MVP
Evropski igralec z nagrado MVP ni ravno najpogostejši razplet, v zgodovinske knjige se je vpisal Srb Nikola Jokić.
28. Obisk vodstva Dallasa v Ljubljani
200+ milijonsko podaljšanje zvestobe Luke Dončića Dallasu ni bilo nikakršno presenečenje, gotovo pa je bilo vsaj majhno presenečenje pozornost Dallasa, ki je piko na i dodal z obiskom v Ljubljani. (Marsikateri navijač Dallasa bi bil take zavzetosti vesel tudi pri kadrovanju).
29. Rekorda Westbrooka in Curryja
Oscar Robertson je bil s 181 trojnimi dvojčki desetletja kralj te statistične lestvice. Letos ga je na vrhu prehitel Russell Westbrook. Nov rekorder pa je tudi na lestvici trojk, kjer je Raya Allena zamenjal Steph Curry.
30. Jure Zdovc v Hiši slavnih
Pestro leto je za Juretom Zdovcem, ki je bil sprejet v Fibino Hišo slavnih, nato pa še prevzel vodenje Žalgirisa.
Rokomet in odbojka
31. Rokometaši deveti v Egiptu
Moška reprezentanca je na svetovnem prvenstvu osvojila deveto mesto.
32. Korak naprej rokometašic
Krivulja ženske reprezentance je v vzponu, saj je na svetovnem prvenstvu osvojila 17. mesto. Igre so vse boljše, Slovenija bo prihodnje leto med sogostiteljicami evropskega prvenstva.
33. Maribor prekinil niz ACH-ja
ACH Volley je osvojil vse naslove državnega prvaka od leta 2005 naprej, njihov 16-letni niz je prekinil Maribor.
34. Možič in Bračko zlata do 20 let
Rok Možič in Rok Bračko sta postala evropska prvaka v odbojki na mivki v kategoriji do 20 let.
35. Odbojkarji do 17 let evropski prvaki
Prihodnost moške odbojke je svetla, saj so člani do 17 let osvojili zlato na evropskem prvenstvu.
Hokej na ledu
36. Risi ostali brez olimpijskih iger
Slovenska hokejska reprezentanca je presenetila z uvrstitvijo v Soči 2014 in Pjongčang 2018. Olimpijski niz se je (začasno) ustavil s Pekingom 2022.
37. Kopitar dosegel 1000 točk v Ligi NHL
Najuspešnejši slovenski hokejist Anže Kopitar se je v Ligi NHL veselil tisoče točke. Legenda.
38. McDavid soglasno MVP
Connor McDavid je postal šele drugi hokejist v Ligi NHL, ki je soglasno prejel nagrado MVP.
39. Državni naslov Jesenicam
Razplet slovenskega prvenstva je bil nekoliko presenetljiv, saj so Jeseničani ukanili Olimpijo.
40. Fantastičen začetek Olimpije v IceHL
Zato pa so hokejisti Olimpije po daljšem času znova nastopili v razširjenem avstrijskem prvenstvu, kjer naravnost blestijo. Marsikdo je sanjal o lovu na končnico, zmaji pa so pri vrhu lestvice.
Tenis
41. Zidanšek v polfinalu Rolanda Garrosa
Za svojevrstno presenečenje je poskrbela Tamara Zidanšek, ki se je na edinem peščenem grand slamu uvrstila v polfinale.
42. Guinnessova knjiga rekordov
Katarina Srebotnik je kot edina igralka slavila na svojih prvih članskih turnirjih v vseh kategorijah (posamezno, ženske in mešane dvojice), s čimer se je vpisala v Guinnessovo knjigo rekordov.
43. Vrnitev WTA-turnirja v Portorož
Portorož je po dolgem času znova gostil WTA-turnir.
44. Nenavadno leto Naomi Osaka
Naomi Osaka je v Melbournu osvojila svoj četrti grand slam, sredi uvodnega tedna Rolanda Garrosa pa je odpovedala nastop zaradi skrbi za duševno zdravje.
45. Kje je Peng Šuai
Kitajska igralka Peng Šuai je konec leta visokega politika obtožila posilstva, nato je za nekaj tednov izginila. Kmalu se je sicer pojavila, a nihče prav zagotovo ne ve, ali je varna in svobodna.
Atletika
46. Kristjan Čeh
Obetavni slovenski atlet je disk vrgel prek 70 metrov in postavil svetovni rekord v kategoriji do 23 let. Pred olimpijskimi igrami se je razšel s trenerjem, v Tokiu pa osvojil peto mesto.
47. Odličen tek Maruše Mišmaš Zrimšek
Maruši Mišmaš Zrimšek je najboljši tek sezone uspel prav na olimpijskih igrah, kjer je v teku na 3000 metrov z zaprekami osvojila 6. mesto.
48. Fantastični Karsten Warholm
Karsten Warholm je postal olimpijski prvak na 400 metrov z ovirami, kjer je postavil fantastični svetovni rekord – 45,94.
49. Zgodovinski sunek Crouserja
Ryan Crouser je na istem prizorišču ubranil olimpijski naslov v suvanju krogle, nekaj dni prej pa je na izboru za Tokio orodje sunil 23,37 in popravil 31 let star svetovni rekord.
50. Zgodba Timanovske
Ena od atletskih zgodb na Japonskem se je dogajala zunaj stez, beloruska atletinja Kristina Timanovska se po kritiki panožne zveze ni več želela vrniti v domovino.
Zimski športi
51. Težko ponovljivi Oberstdorf
Slovenski športniki so na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Oberstdorfu osvojili kar osem medalj.
52. Veliki kristalni globus Nike Križnar
Nika Križnar je postala prva Slovenka, ki je osvojila veliki kristalni globus v smučarskih skokih.
53. Meteorski vzpon Andreje Slokar
Andreja Slokar je sezono 2020/2021 začela v evropskem pokalu, uspel ji je hiter preskok, na svetovnem prvenstvu je bila peta na slalomu, na začetku te sezone pa je dobila paralelni veleslalom v svetovnem pokalu.
54. Prva globusa za Vlhovo in Pinturaulta
Veliki kristalni globus sta sicer prvič v svoji karieri osvojila Petra Vlhova in Alexis Pinturault.
55. Lolo Jones svetovna prvakinja v bobu
Uspešne preskoke iz atletike v bob je nadaljevala Lolo Jones, ki je v bobu še drugič postala svetovna prvakinja.
Kolesarstvo
56. Najuspešnejša sezona Mohoriča
Matej Mohorič je na Dirki po Italiji doživel grd padec, vrnil se je do Dirke po Franciji, kjer je dobil kar dve etapi, zdaj je v klubu kolesarjev, ki so slavili etapne zmage prav na vseh treh grand tourih.
57. Alaphilippe ostaja v mavrični majici
Mohorič je imel velike ambicije na svetovnem prvenstvu, kjer pa je naslov prvaka ubranil Julian Alaphilippe.
58. Colbrelliju nora dirka Pariz−Robauix
Ena najbolj atraktivnih dirk sezone je bila nedvomno klasika Pariz−Robauix, ki je potekala v blatu, svojega prvega spomenika se je veselil Sonny Colbrelli.
59. Cavendish ujel Merckxa
Na Dirki po Franciji je kar štiri etape dobil Mark Cavendish, s 34 zmagami je na vrhu lestvice ujel legendarnega Eddyja Merckxa.
60. Giro dobil Egan Bernal
Edino preostalo tritedensko dirko, ki ni šla v slovenske roke, je dobil Egan Bernal. Kolumbijec je bil najboljši na Dirki po Italiji, ki je zavila tudi na slovenske ceste.
Motošporti
61. Tim Gajser tretji v razredu MXGP
Štirikratni svetovni prvak v motokrosu Tim Gajser se je tudi letos vse do zadnje dirke boril za naslov svetovnega prvaka v razredu MXGP, sezono je končal na odličnem tretjem mestu.
62. Slovo Valentina Rossija
Motorist Fabio Quartararo je postal svetovni prvak v razredu MotoGP, a dogodek leta v tem športu je bilo slovo devetkratnega svetovnega prvaka Valentina Rossija.
63. Napeta sezona formule ena
Po dolgoletni prevladi Mercedesa v formuli ena je končno potekala sezona, ki je bila izenačena in dramatična vse do zadnjega kroga zadnje dirke, ko je Max Verstappen švignil mimo sedemkratnega prvaka Lewisa Hamiltona in prvič osvojil naslov.
64. Ogier osmič prvak v reliju
Francoz Sebastien Ogier je še osmič osvojil naslov svetovnega prvaka v reliju. Najboljši je vse od leta 2013, brez naslova je ostal le leta 2019, ko je bil tretji.
65. Peterhansel 14. dobil reli Dakar
Stephane Peterhansel je po letu 2017 znova dobil reli Dakar in skupno število naslovov povišal že na 14 (prve tri je dobil na motorju, naslednjih 11 pa v avtomobilu).
Preostali slovenski uspehi
66. Judoisti z medaljami na EP-ju in SP-ju
Tina Trstenjak je blestela v Riu, kjer jo je premagala Clarisse Agbegnenou. Francozinja je bila zlata tudi na SP-ju, kjer je v finalu premagala Andrejo Leški. Obe sta medalji osvojili tudi na EP-ju (Trstenjak je bila zlata, Leški pa bronasta).
67. Katja Fain bronasta v Kazanu
Slovenski plavalci so po treh letih spet osvojili medaljo na velikem tekmovanju, Katja Fain je bila bronasta na 200 m prosto na EP-ju v kratkih bazenih.
68. Drugi evropski naslov za Hrastnik
Gorska kolesarka Monika Hrastnik je v Mariboru drugič postala evropska prvakinja v spustu. Prvič je naslov osvojila leta 2018.
69. Debevec še vedno osvaja medalje
Najboljši slovenski strelec Rajmond Debevec je na olimpijskih igrah prvič nastopil že daljnega leta 1984 (!), njegove olimpijske zgodbe je očitno konec, a še vedno zna navdušiti. Na evropskem prvenstvu je namreč pri 58 letih z velikokalibrsko puško na 300 metrov ustrelil kar dve medalji.
70. Nori potopi Alenke Artnik
Alenka Artnik je v potapljanju na vdih podirala svetovne rekorde in osvajala medalje na svetovnem prvenstvu.
Slovenske upokojitve
71. Valter Birsa
Za slovensko nogometno reprezentanco je odigral 90 tekem in z njo igral na SP-ju 2010. Tistega leta je bil izbran za slovenskega nogometaša leta.
72. Vid Kavtičnik
S slovensko rokometno reprezentanco je evropski podprvak postal že leta 2004. Kar 10 let je igral za Montpellier, štiri pa za Kiel. Z obema je osvojil tudi Ligo prvakov.
73. Jernej Damjan
Smučarski skakalec je na velikih tekmovanjih s slovensko reprezentanco osvojil štiri medalje, v svetovnem pokalu je dobil dve tekmi.
74. Mina Markovič
Ena najboljših športnih plezalk, v svetovnem pokalu je dobila šest seštevkov (po tri v težavnosti in kombinaciji), na svetovnih prvenstvih je osvojila tri medalje.
75. Damir Skomina
Najboljši slovenski nogometni sodnik je pravico delil na svetovnih in evropskih prvenstvih ter olimpijskih igrah. Leta 2019 je sodil finale Lige prvakov.
Mednarodne upokojitve
76. Wayne Rooney
Najboljši strelec v zgodovini Manchester Uniteda in angleške nogometne reprezentance. Trenutno je trener Derbyja, kjer je končal igralsko kariero.
77. Pau Gasol
Z Lakersi je bil dvakrat prvak Lige NBA, s Španijo je osvojil tri medalje na olimpijskih igrah, na evropskih prvenstvih pa je zbral kar sedem medalj.
78. Gregor Schlierenzauer
S 53 zmagami je najuspešnejši skakalec v zgodovini svetovnega pokala. Avstrijec je na olimpijskih igrah osvojil štiri medalje, na svetovnih prvenstvih pa kar 17 (11 na ekipnih tekmah).
79. Ted Ligety
Bil je veleslalomski mojster (24 zmag za svetovni pokal in pet malih globusov). Na velikih tekmovanjih je osvojil sedem zlatih medalj, samo na SP-ju v Garmischu 2013 tri.
80. Blanka Vlašić
Legendarna skakalka v višino ima osebni rekord kar 208 cm. Dvakratna svetovna prvakinja v bogati karieri ni osvojila le olimpijskega zlata (druga je bila v Pekingu 2008, tretja pa v Riu 2016).
Zapustili so nas
81. Gerd Müller
Legendarni napadalec Nemčije in Bayerna. Z (Zahodno) Nemčijo je bil tako evropski kot svetovni prvak, z Bayernom pa je trikrat zapored osvojil Pokal državnih prvakov.
82. Elgin Baylor
Celotno kariero je igral za LA Lakerse, kar 10-krat je bil izbran v prvo peterko Lige NBA.
83. Duda Ivković
Legendarni košarkarski trener je Jugoslavijo popeljal do treh naslovov evropskega prvaka, leta 1990 pa je z njo osvojil zlato medaljo na svetovnem prvenstvu.
84. Danilo Popivoda
Z Jugoslavijo je v 70. letih igral na svetovnem in evropskem prvenstvu, bil je legenda Olimpije.
85. Vito Divac
Eden najprepoznavnejših slovenskih športnih novinarjev, leta 2017 je skupaj s Tino Maze napisal biografski roman 'Jaz. Tina'.
Videoposnetki
86. Napeti zadnji metri maratona
Na SP-ju v nordijskem smučanju v Oberstdorfu je cilj kraljevske discipline na 50 km prvi prečkal Johannes Klaebo, ki pa je bil diskvalificiran, kjer je zapustil progo.
87. Imamo lahko dve zlati?
Seveda! Eden od vrhuncev olimpijskih iger je bilo veselje Gianmarca Tamberija in Mutaza Esse Barshima, ki sta slavila v skoku v višino.
88. Neprevidna gledalka podrla polovico karavane
Letošnji Tour je bil nenavaden, v 3. etapi se je zgodil padec, ki ga je zakrivila gledalka z napisom.
89. Sodnik (nehote) preprečil zadetek
V hitrem protinapadu se lahko zgodi marsikaj ...
90. Več kot olimpijske igre
Vaterpolisti iz Kamnika so v finalu državnega prvenstva ugnali tekmece iz Kranja in se naslova bolj veselili kot nastopa na olimpijskih igrah.
Šport v medijih
91. Knjiga leta: Legenda (Marcos Tavares)
Janja Vidmar in Boštjan Narat sta napisala knjigo o Marcosu Tavaresu.
92. Dokumentarec leta: 60 let vitranških legend
Novinar Vala 202 Aleš Smrekar je pripravil dvodelni dokumentarec o tekmovanjih v Kranjski Gori.
93. TV-serija leta: Ted Lasso
Druga sezona serije o nogometnem trenerju, ki deluje v Angliji.
94. Podkast leta: Žoga je okrogla
Novinarji Vala 202 so pri nogometnem podkastu vsako leto bolj sproščeni in konkretni.
95. Tviteraš leta: Iztok Franko
Odkritje leta, analize leta!
Zanimivo na MMC-ju
96. Primož Roglič v Številkah
Tik pred začetkom kolesarske Dirke po Franciji je gostoval kapetan Jumba Visme.
97. 100 let alpinističnega društva Skala
Z eno besedo avantgarda v gorah.
98. Kolesarski članki Tonija Grudna
Tudi letos ni manjkala gora zanimivih zapisov našega kolesarskega specialista, če moram izpostaviti le enega, bi bil to svetopisemsko navdahnjeni pogled na prvi teden Toura.
99. Olimpijsko pokrivanje Tilna Jamnika
Tudi tokrat je z olimpijskih iger vzorno pokrival dogajanje in prinašal utrip s prizorišča.
100. 100 dogodkov leta svojo podobo dobilo v knjigi
Od leta 2010 športne dogodke popisujem na teh straneh, izbori so se povezali in nadgradili v knjigo Čista desetka, ki popisuje vrhunce športnega desetletja 2011−2020.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje