Odločila je, da bo zamrznila vse preiskave, ki bi lahko "ogrozile pogovore, ki potekajo med državama članicama." Odločitev po mnenju Vojka Bernarda iz AAG-ja pomeni, da daje komisija "prednost političnim dogovorom med državami pred varnostjo ljudi in narave".
Ponarejeno poročilo? Nismo pristojni.
Komisija se je opredelila tudi do domnevno ponarejene dokumentacije, ki se nanaša na tehnične podatke načrtovanega terminala v Žavljah, ki jo je skupaj z zahtevo po prekinitvi vseh postopkov v zvezi z gradnjo plinskih terminalov, ki jih namerava Italija zgraditi v Tržaškem zalivu, posredoval Alpe Adria Green. Komisija AAG-ju priporoča, naj se obrne na "ustrezne nacionalne organe", saj sama ni pristojna za obravnavo kaznivih dejanj.
Komisar za okolje je Janez Potočnik
AAG sicer kljub vsemu pričakuje, da bo komisija pritožbo odmrznila in ji dala "prednost pred političnimi spletkami med vladama Slovenije in Italije", ki po mennju AAG-ja dokazujeta, "da jima je v prvi vrsti dobiček, šele potem zaščita državljanov". Organizacija bo, če njihova pritožba ne bo obravnavana, zahtevala odstop evropskega komisarja za okolje, slovenskega predstavnika v komisiji, Janeza Potočnika.
Tajni dogovori med državama?
Po pisanju italijanskega Piccolla naj bi Slovenija in Italija sklenili tajni dogovor, v katerem naj bi se Slovenija zavezala, da terminalu v Žavljah ne bo nasprotovala, če Italija ne bo nasprotovala tistemu v Kopru, o čemer pa naj na ministrstvu za okolje ne bi vedeli ničesar. Domnevni tajni dogovor je razburil tudi politične stranke, tako v koaliciji kot v opoziciji. Vladne odgovore označujejo za medle, pojasnila pa za skrb vzbujajoča. Od vlade zahtevajo jasne odgovore na zastavljena vprašanja.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje