Gradnja nove mariborske urgence bi morala biti po poročanju medijev končana junija 2025, vendar v ozadju potekajo neuspešni pogovori med državo in stanovalci za izselitev trinajstih okoliških stanovanj.
Onkološki bolnici, ki sta pred mesecem dni opozorili na nevzdržne razmere na mariborski onkologiji, sta onkološke bolnike in tiste, ki so preboleli raka, vseh je več kot 110 tisoč, pozvali, da skupaj zberejo manjkajoči denar, približno 300 tisoč evrov, ki se ga državi ne zdi vredno iztrgati za odkup stanovanj.
"Če da vsak en evro, je to 110 tisoč evrov. Vsak ima, upam, vsaj enega podpornega sorodnika, če da še ta po evro, je to že 220 tisoč evrov," je dejala onkološka bolnica Polona Selič Zupančič.
Pomoč pričakujejo tudi od županov severovzhodne Slovenije, saj so to ne nazadnje prebivalci njihovih krajev, ki so ali bodo zboleli za rakom.
"Vladajoči v politiki se obnašajo, kot da jih oblast in moč ščitita pred boleznijo, kot da gre za težavo dveh histeričnih babnic in revežev iz severovzhodne Slovenije, ki so si sami krivi, če se bodo morali z rešilnim avtomobilom voziti v Ljubljano," je dodala Polona Selič Zupančič.
Žalosti nas, da se to dogaja, pa pravijo pri Društvu za boj proti raku Štajerske iz Maribora. "Dobili smo potrditev, da bomo 15. novembra imeli ponovno modno revijo, in vsa sredstva z modne revije gredo za onkološki inštitut oziroma onkološki oddelek v Mariboru," je pojasnila Zvezdana Maurič Vražič, predsednica Društva za boj proti raku Štajerske, pri katerem bodo že v naslednjem tednu odprli račun za zbiranje potrebnega denarja. Potrebni znesek bodo skušali zbrati še z dobrodelnim koncertom.
Bolnici pa pozivata odvetnika in stanovalce, naj ne spreminjajo več svojih zahtev. Hkrati pa upata, da ministrstvo za zdravje ne bo našlo novega razloga za upočasnitev gradnje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje