Za to si že dalj časa prizadevajo v odvetniški zbornici, kjer opozarjajo na vedno bolj skrb vzbujajoč položaj odvetništva v Sloveniji.
Odvetnikom je polovično tarifo, kadar je njihov plačnik država, leta 2014 določil takratni pravosodni minister Goran Klemenčič. In velja še danes. Odvetniška zbornica je temu vedno nasprotovala. Predsednik Janez Starman: "Utemeljenega razloga, zakaj se je to zgodilo in zakaj ravno polovica, ne pa manj ali več, ni nikoli bilo. Predvsem pa ne moreš pričakovati, da boš ljudi nagrajeval slabo, oni bodo pa še vedno po neki inerciji opravljali delo".
Nekaj ustavnih pritožb je v povezavi s tem na ustavnem sodišču. Vsebinske odločitve še ni. Minister Marjan Dikaučič – tudi sam pred prevzemom ministrske funkcije zaposlen v odvetniški pisarni – zdaj predlaga postopno zvišanje plačila države do celotne višine tarife. Torej drugo leto še polovička, leto za tem 80 odstotkov tarife, potem pa celotna. "Pričakujem, da bo to sprejeto še v tem mandatu," je dejal Starman.
V predlogu piše, da narašča delež odvetnikov z negativnim poslovnim rezultatom. Za dodatna pojasnila pa na ministrstvu za pravosodje niso dosegljivi. In kaj to pomeni za proračun? Postopno povečanje te postavke z nekaj manj kot devet milijonov na dobrih 16 milijonov evrov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje