O ponujenem odstopu bodo organi stranke odločali predvidoma v petek, je poročala novinarka TV Slovenija Sabina Zonta.
"Vodstvo je odločilo, da naj zaupnico preverim na izvršnem odboru in svetu stranke," je pojasnil za Slovensko tiskovno agencijo.
Vzrok za to naj bi bil slab volilni izid. DeSUS je bil poleg SMC-ja edini, ki se mu je število mandatov zmanjšalo (po zadnjih neuradnih izidih, čaka se še prištetje glasovnic iz tujine). Poleg tega se Karlu Erjavcu ni uspelo uvrstiti v parlament kot poslancu.
Vodja poslanske skupine DeSUS-a Franc Jurša je odgovornost za slab izid prejšnji petek pripisal prav Erjavcu in označil predvolilno povezovanje s Pozitivno Slovenijo Zorana Jankovića (ki sicer na volitvah ni nastopila) za napako. Na vprašanje, ali bi se na Erjavčevem mestu odločil za odstop z vrha stranke, je odgovoril pritrdilno.
DeSUS je sicer stranka z najdaljšim, več kot 20-letnim stažem v dosedanjih slovenskih vladah. Ali bo tudi del naslednje, za zdaj ni jasno. Se je pa Erjavec minuli teden že sešel s pretendentom za mandatarja, predsednikom LMŠ Marjanom Šarcem.
Erjavec je predsednik stranke od leta 2005. Nazadnje je bil na kongresu potrjen leta 2013, ko sta ga poskušala zamenjati Ljubo Jasnič in Meta Vesel Valentinčič, kritizirajoč ga zaradi sodelovanja s stranko SDS v vladi. Jasnič je nato odstopil z vseh funkcij.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje