"V času, ko bi bilo potrebno, da Slovenci nastopimo enotno, se v javnosti skušajo odpirati teme, ki nas ne združujejo, ampak delijo," je v Topolšici poudaril Janez Janša. Beseda je tekla tudi o povečani blaginji v državi, klimatskih razmerah, ki bodo vplivale na
prihodnji razvoj sveta, izglasovani zaupnici, s katero je prišlo do "strnitve vrst v ključnem trenutku", kot je dejal Janša, ter interpelaciji zoper notranjega ministra Dragutina Mateja.
Kako, da v interpelaciji ni očitka o slabem preganjanju korupcije?
O slednji, ki sta jo v parlament vložili stranki Zares in LDS, je premier dejal, da je zanimivo, da med očitki ni tistega o slabem preganjanju korupcije in gospodarskega kriminala, ki bi si po njegovem zaslužila mesti v interpelaciji.
Na posvetu so udeleženci menili, da je zaradi visoke gospodarske rasti in povečanja vrednosti slovenskih podjetij prišel čas za pogovor o bolj pravični razdelitvi rezultatov dela.
Klientelizem bo Šrot moral iskati drugje
Na obtožbe oz. pismo Boška Šrota, direktorja Pivovarne Laško, je Janša odgovoril, da v SDS-u ni klientelizma. Na listi najbogatejših Slovencev, ki je bila pred kratkim objavljena v medijih, namreč ni zaslediti nobenega izmed članov SDS-a, zato predsednik SDS-a pravi, da bo moral Šrot "klientelizem iskati kje drugje". Pismo se sicer zdi prvaku največje koalicijske stranke zelo nenavadno za neko gospodarsko družbo.
Na vprašanje, ali sporazum o nenapadanju v času predsedovanje Uniji, ki ga je podpisalo šest strank, tudi SD, še velja, Janša ni želel odgovoriti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje