Jakliču sicer še 12. julija letos ni uspelo legalizirati stanovanjskega objekta in gospodarskega poslopja, zgrajenega na črno, saj je upravno sodišče zavrnilo njegovo tožbo, ki jo je oktobra lani vložil zoper odločbo ljubljanske upravne enote, ker mu je ta še tretjič zavrnila izdajo gradbenega dovoljenja za legalizacijo.
Gradbena inšpekcija si je že vse od leta 2005 prizadevala zrušiti Jakličevo hišo z gospodarskim poslopjem in bazenom. Zaradi napak v postopku je na začetku maja inšpektorat izdal novo odločbo, Jaklič pa je dobil možnost pritožbe.
Jaklič bo imel vselitveno žurko na Polhovem gradcu. Vabljeni vsi pošteni državljani.:-)
— Dejan (@Celjan_master) August 8, 2013
Aja kul, bazen ni črna gradnja, a bi kdo soinvestiral v enga tle na vrtičkih na Viču? Bi se prilegel #Jaklič #črnagradnja #černač
— Andreja Vezovnik (@anderzey) August 6, 2013
Setnikar: Jaklič ni privilegiran
Ta teden so v občini Dobrova - Polhov Gradec s spremembami prostorskega načrta Jakličeve parcele spremenili v zazidljive, s čimer so Jakliču dali pravno podlago za legalizacijo črne gradnje. Župan občine Franc Setnikar je zagotovil, da ga s tem niso privilegirali. "Jaklič ni bil v nobenem privilegiranem položaju, da bi njegovo pobudo obravnavali kako drugače kot vse ostale," je pojasnil Setnikar. Občina Dobrova - Polhov Gradec je 10. julija namreč sprejela spremembe občinskega prostorskega načrta. Prejeli so 490 pobud za spremembe prostorskega akta, vsaj delno so upoštevali 48 odstotkov vseh pobud, so pojasnili.
A bodo ubogi starejši ženski zdaj tud brunarco nazaj postavl?? #jaklič #banda
— Koriz (@123koriz) August 6, 2013
Premoženja KPK-ju ni prijavil
S Komisije za preprečevanje korupcije (KPK) so za nameček še sporočili, da Jaklič svojega premoženjskega stanja med opravljanjem funkcije direktorja Lekarne Ljubljana nikoli ni sporočil KPK-ju. Ta je tako zaradi medijskega zanimanja glede premoženja Jakliča pojasnil, da bi moral svoje premoženje komisiji prvič prijaviti v 75 dneh po uveljavitvi zakona v letu 2010, pozneje v celoti na elektronskem obrazcu do 31. 1. 2012 in nazadnje v mesecu dni po prenehanju funkcije, torej do konca aprila 2013. Tega ni storil, po navedbah KPK-ja niti ni dvigoval pošte, zato mu je bila pošiljka na koncu puščena v hišnem predalčniku in je nastopila fikcija (domneva) vročitve. Kljub temu ni odgovoril na poziv in do izteka roka KPK-ju ni sporočil premoženjskega stanja.
Jaklič ni mogel hiše prenesti na ženo, ker je bila zaradi črne gradnje vknjižena prepoved prenosa lastništva! Zberite se malo in ne mlatite!
— Pavla Murekar (@murekar) August 6, 2013
Marko Jaklič je vse svoje premoženje prepisal. Tudi magistrsko.
— Matej Praprotnik (@praprotnix) August 6, 2013
Slovensko je njeno, tuje njegovo
Po pisanju Dnevnika zdravstvena zavarovalnica Vzajemna Jakliča zaradi naročanja nepotrebnih storitev in oškodovanja družbe toži za več milijonov evrov. Nekdanji direktor Lekarne Ljubljana je, kot kaže, že obupal nad zemljiškim dolgom kot orodjem za zaščito premoženja, s katerim so številni slovenski menedžerji zavarovali svoje nepremičnine pred rubežem in odvzemom. Zdaj se je odločil, da bo slovenske nepremičnine prepisal na svojo ženo, izredno profesorico na fakulteti za družbene vede v Ljubljani, Andrejo Jaklič, in nanjo napisal pravico do brezplačnega dosmrtnega užitka ter prepoved odtujitve in obremenitve. Te nepremičnine bo na podlagi tega lahko tudi nemoteno uporabljal. "Kar je bilo pridobljeno v Sloveniji, je njeno, kar je v tujini, pa moje," je za Dnevnik še pojasnil Jaklič.
V aferi "Prijatelji v stečaju" ne bo odgovarjal nihče, dobro plačane javne službe ne bo izgubil nihče. Jutri pričakuj obsodbo kurjega tatu!
— Alen Lapanja (@AlenLapanja) August 8, 2013
Razmišljam: Če v #slo obstaja skupina, ki se bori za #legalizacijo marihuane, naj v svoj krog povabi in na čelo postavi Marka Jakliča. ;)
— Mitja Mavrič (@mauritsch) August 7, 2013
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje