Pri reševanju problematike migrantskega toka ne gre več za izvajanje intervencijskih dejavnosti, kot so potekale ob najmočnejšem valu migrantov. Dejavnosti, povezane z migranti, se opravljajo in financirajo znotraj rednih dejavnosti in odobrenih proračunskih sredstev, je ministrstvo za finance (MF) odgovorilo na pisno poslansko vprašanje Dušana Šiška (SNS) v zvezi s porabljenimi in načrtovanimi izdatki javnih blagajn za migrante.
Urad za oskrbo in integracijo migrantov (UOIM) je imel lani okoli 3,48 milijona evrov izdatkov za migrante. Letos pa bo za oskrbo in integracijo migrantov namenil nekaj več kot štiri milijone evrov. Od tega bodo več kot 3,6 milijona namenili za blago in storitve. Za transferje posameznikom in gospodinjstvom bodo namenili 100.000 evrov, nekaj več kot 300.000 evrov pa za druge domače transferje.
Ministrstvi za notranje zadeve in za javno upravo, uprava za zaščito in reševanje, finančna uprava in generalni sekretariat vlade lani niso imeli izdatkov, povezanih z migranti. Tudi ministrstvo za zdravje temu ni namenilo denarja, vendar pa so imele bolnišnice in zdravstveni domovi za okoli 338.000 evrov izdatkov, povezanih z migranti.
Sredstva za migrante v Turčiji
Na finančnem ministrstvu v tem trenutku še težko ocenijo, koliko sredstev so znotraj svojih finančnih načrtov za letos za ta namen načrtovali posamezni resorji. Za letošnje leto so natančno določeni izdatki za izvajanje instrumenta za begunce v Turčiji. Lani je ministrstvo za zunanje zadeve (MZZ) za to namenilo 1,15 milijona evrov, letos pa bodo temu namenili 840.431,70 evra.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje