"Mar pričakujeta, da bom zanikal, kar mislim?," se sprašuje Miheljak, ki meni, da vsakdo, ki je kolumno prebral, lahko vidi, da v njej ni nič takega, kar bi zahtevalo tožbo. Še manj bi po njegovih besedah Janša s tožbo lahko uspel, saj ne le da živimo v demokratičnem režimu, temveč "celo kakšen Putin ne bi prišel na sodišču skozi".
Ključni problem Janeza Janše je po Miheljakovih besedah to, da nima iskrenih prijateljev in svetovalcev, ki bi mu med drugim rekli: "Ivan, počasi. Ta teden si že dovolj tožil."
Moti pa ga tudi, da je bil zahtevek za preklic in opravičilo - kot je znano, se ta nanaša na trditev, da je Janša v državi povzročil opustošenje - poslan na njegov službeni naslov na Fakulteto za družbene vede, kar razume kot perfiden pritisk in zastraševanje delodajalca. Ker tožnik mojega zasebnega naslova ne pozna, bi bilo prav, da bi zahtevo poslal na Dnevnik, saj FDV s kolumnami nima nič, opozarja Miheljak.
In opravičilo? Miheljak je zahtevo zavrnil oziroma se "opravičil" za - vse napake, ki jih je Janša po njegovem storil.
Preberite še
odziv SDS-a
Skupina intelektualcev, zbranih v Liberalni akademiji, je medtem v javnost že poslala peticijo v podporo Vladu Miheljaku in Slavku Ziherlu. Kot je znano, se je Ziherl nekdanjemu predsedniku vlade zameril z izjavo, da je Janša s svojim načinom vladanja ogrozil občečloveške vrednote.
E. S.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje