Minister za izobraževanje, znanost, kulturo in šport Žiga Turk je v sredo med obiskom vlade v Mariboru večkrat povedal, da so v povezavi z napovedanim združevanjem srednjih šol na območju Maribora našli kompromis, da je "volk sit in koza cela".
Iz Tehniškega šolskega centra, Srednje lesarske šole in Srednje elektro-računalniške šole (Serš) bi naredili nekakšen srednješolski holding. S tem naj bi se ohranili pedagoška avtonomija, samostojnost, ravnatelji in lokacije šol. Holding pa naj bi odprl možnosti za nastanek nekega višješolskega središča in možnosti kandidiranja za evropska sredstva.
Serš ne bo privolil v združevanje
Ravnatelj Serša Ivan Ketiš pa pravi, da za to idejo prvič sliši. Posvetoval naj bi se z ravnateljem lesarske šole, ki prav tako ne ve za noben dogovor. "Očitno se je minister med obiskom hotel izogniti neprijetnim vprašanjem," razmišlja Ketiš.
Pojasnil je, da Serš v nobenem primeru ne bo privolil v združevanje, med drugim zato, ker še vedno ne poznajo razlogov za to. Argument o lažjem kandidiranju za evropska sredstva je po njegovih besedah lažen, saj se šole že zdaj združujejo v priložnostne konzorcije in skupaj kandidirajo za evropski denar. "Po drugi strani pa srednješolske centre na Koroškem razbijajo," je dodal.
Ketiš: Ne bomo več razpolagali s sredstvi
Vladni predlog združitve je za Serš nesprejemljiv, ker bi ta kot največji član s skupno 1.111 dijaki ostal brez denarja in možnosti odločanja. Ketiš je pojasnil, da bi njihova šola imela v 17-članskem svetu zavoda le dva člana, za ravnatelja pa je že vnaprej določen ravnatelj Tehniškega šolskega centra. "Če ne razpolagaš s sredstvi, pomeni nujno nazadovanje," je poudaril. Zavrnil je tudi očitke, da ga skrbi ohranitev lastnega položaja, saj se namerava letos upokojiti.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje