Odgovor objavljamo v celoti.
"ZNP nadaljuje napade na novi Zakon o RTVS, tokrat z napadom na Ministrstvo za kulturo, češ da je cenzuriralo mnenja tujih strokovnjakov o Zakonu o RTVS. Kar je seveda daleč od resnice. Ministrstvo za kulturo je na spletnih straneh v Novicah, ko je o tem prejelo sporočilo Mirovnega inštituta, objavilo Novico, da so se o Zakonu o RTVS izrekli tuji strokovnjaki. V sporočilu smo citirali splošno mnenje, povzetek o zakonu, ne pa mnenja o posamičnih rešitvah. In ravno zato smo v Novici opozorili in vse bralce napotili na spletno stran Mirovnega inštituta, kjer so mnenja v celoti objavljena. Nismo preprečevali razširjanje nobenih novic, kar je bistvo cenzure, nasprotno vse bralce sporočila smo opozorili na celoto.
Še bolj bosa pa je trditev ZNP, da se je o referendumu najprej izrekel predsednik Türk , rekoč, da je treba Zakonu o RTVS dati priložnost, nato pa, da je služba ministrstva poslala agitpropovsko sporočilo o mnenju tujih strokovnjakov. Narobe! ZNP se ni niti toliko potrudilo, da bi pogledalo in primerjalo datume. Sporočilo o mnenju tujih strokovnjakov in objava na spletni strani ministrstva nosi datum 2.december, predsednik Türk pa je obiskal razstavo Vsi odtenki zelene, ki nas je predstavljala na letošnjem beneškem bienalu in je zdaj na ogled v avli Ministrstva za kulturo 3.decembra ob 15.00. Ob tej priložnosti so ga novinarji, prvič, povprašali za njegovo mnenje o novem Zakonu o RTVS. Predsednik Türk verjame, da je zakon posledica iskrenega in resnega napora dati temu področju boljšo organizacijo in boljši status. »Zatiranje te volje z zakonodajnimi referendumi, ki imajo za cilj odpraviti nekaj, kar je rezultat skrbnega dela in resnega prizadevanja za izboljšanje, je problematično," je dejal Türk .
Služba za odnose z javnostmi
Ministrstva za kulturo"
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje