Glede ustanavljanja gibanja oziroma nove stranke, ki naj bi prerodila slovensko levico, pa je na srečanju z novinarji povedal, da o rekonstrukciji leve opcije govorijo tisti, ki "levico zadnjih 15 let intenzivno razbijajo." Komentiral je tudi ugibanje ali bo vodenje nastajajoče stranke prevzel Zoran Janković. Po Kumrovih besedah Janković ne kaže take želje, če pa jo bo, se bodo v stranki do tega tudi opredelili.
Preporod za preporod?
Že nekaj časa se na podlagi raznih informacij, ki prihajajo v javnost, pojavljajo ugibanja, ali se ustanavlja nova stranka na levem polu slovenskega političnega prostora, ki naj bi na naslednjih parlamentarnih volitvah zaradi padanja podpore zdajšnji levici (podpora največje vladne stranke SD je po nekaterih anketah že nižja od 10 odstotkov) pritegnila volivce leve opcije.
Nova stranka oziroma gibanje naj bi se po poročanju nekaterih medijev imenovalo Preporod. Na terenu naj bi že stekla koordinirana akcija zbiranja "pravih kandidatov" med vplivnimi ljudmi, med nosilci nestrankarskih list in v dogovoru s "pravimi" župani za kandidatno listo nove stranke oziroma gibanja. Pri iskanju "novih obrazov" za novo stranko naj bi bila zadolžena strokovnjakinja za komuniciranje in članica Foruma 21 Marta Kos Marko, pri čemer naj bi ji pomagala še ena vidna članica Foruma 21, Nevenka Črešnar Pergar, pišejo v spletni Demokraciji. Gibanju naj bi se že pridružili predsednik računskega sodišča Igor Šoltes, ki naj bi stranko vodil, Manca Košir, Spomenka Hribar in drugi.
"Nimam pojma o tem, za kaj gre. O tem sem prvič slišala od novinarjev. Res pojma nimam, za kaj gre," je za MMC poudarila Marta Kos Marko. Na vprašanje, ali sodeluje pri organiziranju morebitne nove levo usmerjene stranke, pa je odgovorila: "Absolutno ne." Iz kabineta predsednika Računskega sodišča pa so sporočili, da Igor Šoltes na ugibanja javnosti glede svoje vloge pri novi stranki odgovarja, da "gre najverjetneje za "videnja", kar je domena parapsihologije, tega področja pa ne komentira."
Liberalna akademija za rekonstrukcijo levice
Pred nekaj dnevi so v sporočilu za javnost prepričanje, da je skrajni čas za rekonstrukcijo vlade in za premišljeno spremembo političnih konceptov, izrazili tudi v Liberalni akademiji, katere predsednik Darko Štrajn je prepričan, da "politična levica ni izgubila volivcev, ampak so volivci izgubili levico, ki bi ji lahko zaupali."
Menijo še, da bi bilo treba v trenutnem političnem položaju Slovenije resno razmisliti o odločnih in odločilnih potezah na levici. Da bi se odprla leva demokratično prepričljiva opcija, pa je treba oblikovati novo vlado, preoblikovati stranke na levici in na novo definirati njihova medsebojna razmerja, zatrjujejo.
Kakšen naj bo Pahorjev naslednik?
Pred časom je novinar Nedeljskega dnevnika Aleksander Lucu napisal, kakšen bi moral biti Pahorjev naslednik: "Kandidat ne sme pripadati nobeni stranki, mora biti naklonjen levici, sprejemati mora pravila igre Foruma 21, prihajati mora iz gospodarstva in biti mora sprejemljiv za volilno telo večine Slovencev. Sčasoma naj bi kot predsednik prevzel stranko SD, razširjeno z novim članstvom, in jo pripeljal do ponovne zmage na volitvah leta 2012."
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje