Ob vsem razumevanju okoliščin svetovne finančne krize in ob upoštevanju vse dobronamernosti premierja in ministrov je zaradi niza dogodkov in strukturnih premikov po mnenju Liberalne akademije očitno, da se mora slovenska politična levica na novo definirati. Tako v evropskem kot slovenskem političnem prostoru je na voljo dovolj idej in teorij, ki utemeljujejo levo politiko, velik deficit pa zaznavamo na ravni političnih praks, je v izjavi za javnost zapisal predsednik Liberalne demokracije Darko Štrajn.
V Liberalni akademiji zato menijo, da je v nastalem položaju treba resno razmisliti o odločnih in odločilnih potezah na levici, ki bodo volivcem pokazale, da vendarle obstaja alternativa neoliberalizmu, vsesplošni privatizaciji, poglabljanju razlik v bogastvu in družbeni moči, regresivnemu tradicionalizmu in v slovenskem primeru tudi težnji h kršenju človekovih pravic, izključevalnosti, eno(topo)umnemu revanšizmu in zmanjševanju državljanskih svoboščin.
Da bi se odprla leva demokratično prepričljiva opcija, je treba oblikovati novo vlado, preoblikovati stranke na levici in na novo definirati njihova medsebojna razmerja. Personalne zamenjave vodstev strank in v vladi sicer po mnenju Liberalne akademije niso rešitev za vse težave te države in slovenske levice, so pa lahko prepričljiv začetek oblikovanja zaupanja vredne leve in levoliberalne opcije.
Liberalna akademija ob tem opozarja, da to ni le naloga političnih strank, ampak tudi nevladnih združenj, kritično misleče javnosti in vseh, ki so ob uvedbi demokracije razumeli, da jo imamo za to, da v njej aktivno in svobodno delujemo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje