Po izbruhu afere je Milan M. Cvikl prekinil službovanje v slovenski vladi, kjer je delal za 5.300 evrov bruto, in se zaposlil na Evropskem računskem sodišču v Luksemburgu, kjer prejema 21 tisoč evrov bruto na mesec, poročajo Finance.
Pahor: Presojale bodo pristojne službe
Cviklova najnovejša knjiga z naslovom Prenovljeno pravo Evropske unije naj bi bila v velikem delu prepisana s spletne strani Wikipedija, kar naj bi tudi povzročilo tolikšno razburjenje. Borut Pahor je takrat zatrdil, da bodo "o tem, ali je pri Cviklu šlo za prepisovanje, odločile pristojne službe, ki morajo ugotoviti, kaj je bilo tu storjenega".
Neupravičeno poseganje v tuje avtorsko delo sicer po kazenskem zakoniku predvideva denarno kazen ali zapor do šestih mesecev, do pregona pa pride, če je podan predlog.
Policija: S primerom se nismo ukvarjali
Na vrhovnem državnem tožilstvu pojasnjujejo, da na vprašanja glede dotične zadeve odgovarja policija, ki je organ odkrivanja kaznivih dejanj. Iz policije so sporočili, da se s primerom niso ukvarjali.
Premier Pahor je konec aprila na tiskovni konferenci govoril o zadevi Cvikl, kot pomemben steber reform pa je omenil tudi reformo pravne države ter "okrepitev vseh institucij, ki nas delajo enake pred zakoni, in okrepitev vseh institucij, ki uveljavljajo zakonitost v tej državi".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje