Po Pahorjevih besedah je pakt namenjen državam, ki bolj ambiciozno izpolnjujejo obveznosti kot tiste, ki so že sprejete na ravni 27 držav.
Dokument ima šest predlogov, in sicer opustitev plačne indeksacije, medsebojno priznavanje poklicnih kvalifikacij in izobrazbe, skupne ukrepe za obračunavanje davka na dobiček, pokojninsko reforma, ustanovitev nacionalnih načrtov za reševanje bančnih kriz ter ukrepe, ki bodo pripomogli k doslednim fiskalnim politikam držav prek alarmnega mehanizma za dolg.
Pred Brusljem še sestanek z opozicijo
Dodal je, da se bo, še preden se bo odpravil v Bruselj, srečal tudi z opozicijo, izreči pa se bo moral tudi odbor za evropske zadeve ali pa celo DZ. "Nimam informacij, da bo tak predlog dan konec marca … Če se to zgodi, mora Slovenija imeti jasno stališče, kaj je zanjo pomembno, in se izpogajati tako, da bo pakt zanjo sprejemljiv, in ga sprejeti kot svojega," je dodal.
Pahor je pojasnil, da so že sprejeli strategijo razvoja Slovenije 2013-2020 ter ukrepe (modernizacija socialnega dialoga, deregulacije poklicev, preprečevanja zamud pri plačilih, učinkovito financiranje podjetij …) za pregled stanja in izboljšanje konkurenčnosti gospodarstva. "Začenjajo se procesi v EU-ju, na katere moramo biti pripravljeni," je opozoril premier.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje