Znano je, da je nadzorni svet RTVS v ponedeljek ugotovil, da pogodbe vodilnih delavcev javnega zavoda Guzeja, Vasleta in Možine niso bile skladne z zakonodajo. Odločitev nadzornikov je predstavil predsednik nadzornega sveta Lenart Šetinc.
"Zavarovanja v naših pogodbah niso bila enako visoka kot pri pogodbi generalnega direktorja," je poudarila Cvetka Žirovnik, v. d. pomočnice generalnega direktorja za organizacijo, kadre in izobraževanje. "Ponujene anekse smo podpisali tudi pomočniki, vendar so, ko smo prišli v plačni sistem javnega sektorja, prenehali veljati. Odgovorna sem za svoje pogodbe, povedala pa sem že, da niti ene bonitete iz lastne pogodbe ne bom uveljavljala," je povedala Žirovnikova.
Kako je z veljavnostjo aneksov?
O podpisanih aneksih je v. d. pomočnika generalnega direktorja za tehniko Marko Filli dejal, da je pogodbo s spornim aneksom sicer podpisal, kar zdaj vidi kot napako. Ob tem je zatrdil, da se je pozneje aneksu pisno odpovedal, zato zanj ne velja več. Programski svet je med drugim sprejel ugotovitveni sklep, da za aneks št. 1 ni bilo podlage v predhodnem sklepu sveta.
Nasprotno pa v. d. direktorja TVS Jože Možina meni, da pogodba in aneks nista problematična. Po njegovem mnenju sta taka pogodba in aneks zaščita pred nezakonito razrešitvijo. "Verjetno so ravno ti aneksi Guzeja obranili pred pogromom," je prepričan Možina. Razložil je tudi, da sta oba z Vinkom Vasletom (v. d. direktorja Radia Slovenija v odstopu) že aprila podpisala novi pogodbi in izjavila, da odpravnin ne bosta zahtevala.
Predsednik programskega sveta Jernej Pikalo je svetnikom predstavil Guzejev predlog za sodno poravnavo, pri čemer je omenil tudi 72.000 evrov nagrade za uspešno izvedbo projekta nogometnega prvenstva, vendar je Guzej dejal, da je ta izključena iz predloga sodne poravnave. Pripravljen je odstopiti od tožbe zoper RTVS, če programski svet privoli v njegove pogoje. Svetniki so predlog poravnave na glasovanju zavrnili.
Nasprotujoči si pravni mnenji
Pikalo je programskemu svetu predstavil pravno mnenje Inštituta za javno upravo, v katerem se je ta opredelil do zakonitosti določil Guzejeve pogodbe o zaposlitvi. Pisci so v mnenju zapisali, da nekatera določila v pogodbi neskladna z zakonom. Niso pa dorekli, ali bi morala biti pogodba zaradi zato nična ali pa bi ostala v veljavi, pri čemer bi za nezakonitosti odgovarjal nadzorni svet zavoda.
Guzej je v odgovoru opozoril, da tudi sam razpolaga s pravnim mnenjem o isti zadevi, ki se v stališču razlikuje od predstavljenega. "Imamo nasprotno mnenje, vendar ničesar ne pogojujem. Spoštoval bom vašo odločitev," je še pripomnil pred glasovanjem o predlogu sodne poravnave.
Kdo na čelo Radia Slovenija?
Svetnik in podpredsednik programskega sveta v odstopu Slavko Bobovnik je na prošnjo članov sveta privolil v to, da se o njegovem odstopu z mesta podpredsednika odloči na naslednji seji programskega sveta.
Glede novega v. d. direktorja Radia Slovenije je Guzej pojasnil, da se je že pogovarjal z Miho Lamprehtom, vendar je ta ponudbo zavrnil, zato je po njegovem mnenju treba sprejeti vmesno rešitev in nadaljevati prizadevanja za kandidata.
Guzej je že prej izpostavil, da so "ratingi" svetovnega prvenstva v nogometu presegli pričakovanja, in izrazil pričakovanje, da bo projekt tudi ustrezno končan. Po njegovih besedah je zavod z oglaševanjem že dobil 3 milijone evrov, kar je nekajkrat več kot med prejšnjim svetovnim prvenstvom. Ob tem je dodal, da je RTV Slovenija v prvih petih mesecih letos posloval pozitivno.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje