"Prav v celi državi, sploh v prestolnici in v slovenski Istri, gradijo infrastrukturo, ki je nedostopna za veliko večino prebivalcev, z izjemo tistih, ki imajo že večkrat rešeno stanovanjsko vprašanje. Vse več posameznikov in družin živi v mizernih pogojih in kronični negotovosti," je bilo slišati na shodu, ki je potekal v Portorožu.
Davidova zgodba je ena od mnogih, kjer je najemodajalec kljub stroškovni najemnini vedno znova dvigoval ceno najema. "Mi smo takrat z njim poskušali rešiti, ampak ni dovolil in nam je izključil elektriko, zamenjal ključavnico in povedal, da lahko en dan pridemo samo po svoje stvari in gremo ven," je dejal stanovalec David Muster. Sredi študijskega leta je s sostanovalci moral na hitro poiskati novo stanovanje. A tam je doživel podobno zgodbo. "Vsakič, ko sem imel koga na obisku, je zahtevala osebno izkaznico ali štiri evre za pranje perila," je navedel.
Študentje med drugim zahtevajo ostro regulacijo trga, da ne bo vsaka plesniva klet postala stanovanje. Okrepiti je treba stanovanjsko inšpekcijo, določiti visoke kazni za oddajanje na črno. Kratkotrajni najem za turiste naj se omeji na fizične osebe, ki v taki nepremičnini bivajo, še zahtevajo.
Na shod so se odzvali organizatorji posveta o poslovanju z nepremičninami, ki poteka v Portorožu. Mlade podpirajo. "Kolikor poznam nepremičninski trg in podobne konference, smo mi edini, ki si vsa leta prizadevamo, da bi ta vprašanja obravnavali s pristojnimi ministrstvi in odločevalci," je dejal Boštjan Udovič z Zbornice za poslovanje z nepremičninami pri Gospodarski zbornici Slovenije.
In dodaja, da takih ukrepov, kot jih tokrat pripravlja država, v zadnjih 20 do 30 letih še ni bilo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje