Po srečanju z bavarskim premierjem Edmundom Stoiberjem je še dodal, da sta Hrvaška in Slovenija bližnji in prijateljski državi, tovrstno trgovanje pa tega ne utemeljuje. Zato je tudi začuden, kako lahko nekdo govori o popuščanju Sloveniji, ko pa je stališče njegove vlade jasno, da trgovanja ne bo.
Napovedal je še srečanje s premierjem Janšo na Strateškem forumu Bled, ki bo prihodnji konec tedna, in, podobno kot Janša v Sloveniji, srečanje prvakov hrvaških parlamentarnih strank na temo medsosedskih odnosov z namenom dosega soglasja.
Če ne Hamburg ali Ovse, pa naj bo Haag
Dotaknil se je tudi razprave med državama o morebitnem arbitru v mejnem sporu. Sanader meni, da v primeru nesoglasja, Hrvaška predlaga sodišče za pomorsko pravo v Hamburgu, Slovenija pa Sodišče Ovseja za poravnavo in arbitražo, obstaja tudi tretja možnost - Meddržavno sodišče v Haagu.
Dotaknil se je še ene pereče teme, varčevalcev v Ljubljanski banki. Njegova vlada bo vztrajala pri vrnitvi dolga hrvaškim varčevalcem Ljubljanske banke. Izrazil je tudi prepričanje in optimizem, da bosta slovenski in hrvaški minister za gospodarstvo, ki naj bi se sestala v kratkem, pripomogla tudi k rešitvi vprašanja jedrske elektrarne Krško.
Glede ekološko ribolovne cone je pojasnil, da bo Hrvaška ravnala po evropskih standardih in da je odprta za vse pogovore in poglede.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje