SD-ju bi glas namenilo 13, SDS-u pa 12 odstotkov vprašanih. Sledijo LDS (7 odstotkov) ter NSi in SNS (oba po 4 odstotke). Na meji vstopa v parlament sta SLS (3 odstotke) in DeSUS (2 odstotka).
Več kot polovica je neopredeljenih ali pa se volitev ne bi udeležila. Izvzemši slednje bi SD dobil 28, SDS 25 odstotkov. Stranko, ki naj bi zrasla okoli društva Zares, bi podprla petina izmed 603 sodelujočih, ki so na vprašanja odgovarjali med 20. in 22. marcem.
Trendi so podobni
Zadnja nacionalna raziskava Politbarometer je pokazala podobne izide, odstopalo je le število neopredeljenih. Med opredeljenimi anketiranci se je tako pri vprašanju o strankarskih preferencah za SD odločilo 37 odstotkov, za SDS 33 odstotkov, za LDS osem odstotkov, za SLS šest, za SNS pet odstotkov, za NSi štirje odstotki in za DeSUS en odstotek.
Ustanovitev društva Zares je podprlo 44 odstotkov vprašanih, na vprašanje, ali bi stranko, ki bi nastala iz društva, volili, je pritrdilo 26 odstotkov vprašanih, 48 odstotkov pa je ne bi podprlo.
Aktualna vprašanja
Med možnimi predsedniškimi kandidati največ podpore uživajo Borut Pahor (30 odstotkov), Janez Drnovšek (23 odstotkov) in Lojze Peterle (21 odstotkov). Predsedniška kandidatka Glasu žensk Monika Piberl pa je za dlako prehitela Danila Turka, ki je zbral 5 odsototkov glasov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje