Predsednik državnega zbora od predlagateljev seje zahteva, da upoštevajo mnenje zakonodajno-pravne službe. Podpisniki zahteve namreč zatrjujejo, da obstaja "sum klientelističnega in koruptivnega financiranja gospodarskih služb, katerih lastniki so nosilci javnih funkcij". Klientelizem, navajajo v zakonodajno-pravni službi, je nedoločen in pravno neopredeljen pojem.
Zato predlaganega sklepa, kot so ga oblikovali v SDS-u, ne bi mogli izvršiti, tudi če ga parlament sprejme. Gantar je podpisnike tudi pisno opozoril, da niso opredelili, kolikšen je (najmanjši) delež posameznega imetnika v gospodarski družbi, ki je nosilec javnih funkcij.
DZ naj bi banki naložil poročanje o ugotovitvah
V SDS-u predlagajo sklep, po katerem bi državni zbor Banki Slovenije predlagal, naj mu poroča o sumih klientelističnih in koruptivnih financiranj gospodarskih družb ter opustitvi skrbnih ravnanj v primerih financiranja gospodarskih družb, katerih lastniki so nosilci javnih funkcij, s strani bank v večinski državni lasti.
"Zahteva za sklic izredne seje se ne more nanašati na poljubno vsebino, temveč mora izpolnjevati tudi druge pogoje, ki izrecno ali smiselno izhajajo iz drugih ustavnih, zakonskih ali poslovniških določb, ki urejajo delo in pristojnosti državnega zbora," pa je zapisala parlamentarna zakonodajno-pravna služba.
Spomnimo, da je Gantar enkrat že zavrnil zahtevo SDS-a za sklic seje o sumu neustrezno zavarovanih posojilih, zato je stranka 21. decembra vložila novelirano zahtevo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje