Največja opozicijska stranka SDS ter zunajparlamentarni stranki Nova Slovenija in Zeleni Slovenije so skupaj pozvale k zavrnitvi vseh treh zakonov na nedeljskem referendumu.
"Proti slabim zakonom"
Stranka SDS je po besedah Zvonka Černača proti "slabim zakonom, proti protiustavnim zakonom in proti zakonom, ki ne rešujejo ničesar", zato pozivajo k zavrnitvi pokojninske reforme, zakona o arhivih in zakona preprečevanju dela na črno. Černač pri pokojninski reformi opozarja na nepreglednost sistema in izpostavlja potrebo po osebnem pokojninskem računu. "Reforma bi morala temeljiti na ustvarjanju novih delovnih mest," je prepričan.
Predsednik Zelenih Slovenije Vlado Čuš in podpredsednik NSi-ja Matej Tonin sta izpostavila pomen spodbujanja gospodarstva, kar bi najbolj okrepilo pokojninsko blagajno. Černač, Tonin in Čuš tudi menijo, da padec pokojninske reforme ne bo bistveni "krivec" za morebitno slabšo bonitetno oceno Slovenije, vlada pa s tem le zastrašuje ljudi. Če se bo padec bonitetne ocene zgodil, to ne bo zaradi upokojencev, "temveč zaradi slabega gospodarjenja države", je povedal Černač.
"Delo na črno se rešuje na napačen način"
Zakon o preprečevanju dela na črno po mnenju SDS-a, NSi-ja in Zelenih Slovenije tega področja ne ureja na primeren način. Po besedah Tonina je diskriminatorno, da ti sosed, ki je podjetnik, ne sme nuditi pomoči. Černač opozarja, da zakon delo na črno rešuje na napačen način, z represijo. Po Čuševem prepričanju pa že zdajšnja zakonodaja omogoča učinkovito preganjanje sive ekonomije, vendar ukrepi niso realizirani.
V SDS-u, NSi-ju in pri Zelenih Slovenije nasprotujejo tudi zakonu o arhivskih gradivih, saj so prepričani, da bi morali biti arhivi odprti, primerno varovanje nacionalnega interesa pa je zagotavljal že zakon iz leta 2006.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje