Stališča delodajalcev in sindikatov so pri selektivnem dvigu DDV-ja precej blizu, je dejal Dušan Semolič, ki je posebej izpostavil težave, ki bi jih dvig cen komunalnih storitev povzročil ljudem, ki živijo v revščini. Podobno je Semolič kritičen tudi do dviga DDV-ja za časopise in revije.
Podpredsednik upravnega odbora Obrtno-podjetniške zbornice Slovenije Ivan Jani Ulaga pa je opozoril, da bi selektivno zvišanje DDV-ja prizadelo več kot 15 tisoč nosilcev in zaposlenih frizerjev, cvetličarjev in čistilcev, kar bi bilo ob trenutnih gospodarskih razmerah zanje "grozovito". Ulago tudi moti, da si vlada pri predlogu ni vzela časa za pripravo ustreznih analiz.
Na kritike se je odzval tudi predstavnik ministrstva za finance Tomaž Štih, ki je dejal, da bodo na ministrstvu prisluhnili pripombam v času, ko bo novelo zakona obravnaval državni zbor. Obenem je dodal tudi, da se na ministrstvu zavedajo, da so davki včasih prej del težave kot rešitve.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje