Na začetku zaslišanja na seji preiskovalne komisije DZ-ja, ki se ukvarja z gradbenimi posli, je Seliškar zanikal, da bi se pred zaslišanjem pogovarjal s komer koli iz družine Janković in da mu nihče ni dajal navodil, kako naj odgovarja. "Slišala sva se s Klemnom Šešokom, pogovarjala pa sva se o osebnih zadevah, o tem, kako izgleda zaslišanje pred to komisijo," je dejal Seliškar.
Znova je zanikal, da bi poznal Jureta Jankovića. "Jankovića ne poznam, nikoli se nisem srečal z njim, mogoče na cesti, ne vem," je dejal. V nadaljevanju pa je Alenka Jeraj zahtevala odgovor na vprašanje, ali potem drži njegova izjava, da je za časnik Finance izjavil, da se je po telefonu o prodaji zemljišča pogovarjal z Jankovićem. Na to je Seliškar odgovoril, da se ne spomni, češ da se je pogovarjal z veliko novinarji in se ne spomni, komu je kaj rekel.
Seliškarja zanima, kdo je poslal dokumente
Jerajevo je zanimalo tudi, ali je potem vse, kar je zapisano v medijih, neresnično in ali ga to ne moti, na kar Seliškar ni želel odgovoriti. Sicer je na prejšnjem zaslišanju zatrdil, da njegova družina ni podajala predlogov za spremembo namembnosti za parcele na Smodinovcu.
Jerajeva je Seliškarju nato pokazala dva dokumenta, ki naj bi dokazovala, da je vlogo za spremembo namembnosti zemljišča vložil njegov oče Peter Seliškar, vendar je Aleš Seliškar zatrdil, da na dokumentih ni podpisan njegov oče in da tudi njegovo družino zanima, kdo jih je vložil.
Tudi na vprašanje poslanca Franca Pukšiča, v kakšnem stanju je odgovoril na to vprašanje, je odvrnil, "v kakšnem stanju sem bil, vam pa ne morem povedati, če se ne morem spomniti, ali sem to res dejal".
Šešok: Za Jankoviće nismo odpirali podjetij na Cipru
Matija Šešok iz podjetja Taxgroup je pojasnil, da za družino Janković opravljajo storitve priprave določenih pravnih dokumentov na njihovo zahtevo, ki se nanašajo na njihove posle na ozemlju Slovenije in v tujini. Zanikal je, da bi za Jureta Jankovića ali družino Janković odpirali kakšno podjetje v tujini. Sodelovali so le pri delitvi podjetja Electa na dva dela, je dejal Šešok.
V zvezi z njegovo povezavo s hotelom Cubo (ki je dobil tudi prek 700.000 evrov državnih nepovratnih sredstev) je dejal, da je pri projektu Cubo sodeloval tudi Jure Janković, ki je z enim izmed upnikov poskušal doseči zunajsodno poravnavo. Dodal je, da za družbe Manatea, Glinatea in Tabia opravljajo računovodske storitve, za družbo Green Apollo pa je dejal, da je v lasti Denisa Pereta, lastnik Disonca pa je Janez Kraševec, je še razkril Šešok. Gre za ciprska podjetja, ki so povezana z lastništvom Cuba ter nekaterih ljubljanskih zemljišč in se jih je v preteklosti tudi povezovalo z Juretom Jankovićem.
Pojasnil je, da ni nikoli zbrisal nobenih podatkov Taxgroupa, da bi zaščitil koga iz družine Janković. Prav tako je zanikal, da bi se kadar koli z Zoranom Jankovićem pogovarjal o spremembi namembnosti zemljišč.
Rožac: Z županom o zemljišču nikoli nisem osebno govoril
Robert Rožac je v svojem zagovoru povedal, da je njegovo podjetje Slovenija projekt imelo s Petrom Seliškarjem 3,3 milijona evrov vredno predpogodbo za nakup zemljišča na Smodinovcu, a ker ni postalo zazidljivo, so jo razdrli in zahtevali vračilo are. Ker je ni mogel vrniti, jo je vrnila družba Simin, ki je v posredni lasti Klemna in Matije Šešoka.
"Ali gre za Šešokovo podjetje ne vem, ker je družba kontaktirala našo finančno službo. Jaz osebno sem kontaktiral samo z Alešem Seliškarjem," je pojasnil Rožac. Dodal je, da so na mestno občino poslali tudi zahtevo po spremembi namembnosti dotičnega zemljišča, z MOL-a pa naj bi jim dali zagotovila, da se te spremembe ne bodo zgodile.
Ob tem je pojasnil, da z županom Zoranom Jankovićem nista nikoli o tem osebno govorila. Nikalno je odgovoril tudi na vprašanje, ali so se iz posla na Smodinovcu umaknili, ker bi kdo dejal, da ne bodo drugje dobili posla.
Jeraj: Najbolj vročih stvari so se očitno znebili
"Nekaterih stvari so se očitno znebili, tistih ta vročih. Zdaj moramo preučiti njegove odgovore in jih primerjati s tem, kar je povedal njegov brat Klemen Šešok in kar je povedal Jure Janković na sodišču, kar je precej čudno, da je tam odgovarjal in da ista vprašanja tam niso sprožila kazenskih ovadb, kot je to trdil tukaj. S tem se še bomo ukvarjali. Bomo videli, katera podjetja so ali niso njegova," je Jerajeva odgovorila na vprašanje MMC-ja, ali še vedno trdi, da je Jure Janković lastnik nekaterih ciprskih podjetij.
Dejala je, da bodo to še preiskovali na prihodnjih zaslišanjih. "Je pa tako, za vsako parcelo ustanovijo nekaj novega, nekdo drug se pojavi, drugo ime. To je vse v svojstvu tega, da se skrije pravo lastništvo," je dejala. Zemljiško knjigo bodo tudi zaprosili za izpis zemljišč, katerih lastnice so družbe Glinatea, Azion in Tabia.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje