Časopisna družba Dnevnik namerava izčleniti del premoženja ter ga prenesti na novo družbo, ki se bo ukvarjala z njeno osnovno dejavnostjo, to je izdajo tiskanih in elektronskih medijev. Imenovala se bo Dnevnik mediji in bo prevzela tudi vse Dnevnikove zaposlene, izhaja iz delitvenega načrta.
Za soglasje k izčlenitvi glasovali vsi sodelujoči predstavniki kapitala
Za soglasje k izčlenitvi in tudi za preostale točke dnevnega reda so na torkovi skupščini glasovali vsi sodelujoči predstavniki kapitala na skupščini. Osnovni kapital družbe Dnevnik je sicer razdeljen na 332.514 delnic, od tega jih ima 309.566 glasovalno pravico, 22.881 jih je lastnih, 67 pa v lasti Kapitalske družbe in niso glasovalne. Na skupščini so bili prisotni zastopniki 255.345 delnic ali skoraj 77 odstotkov kapitala, je razvidno iz zapisnika na spletnih straneh Ajpesa.
Največji lastniki Dnevnika so družbi DZS in DZS Investicije ter avstrijska medijska družba Styria Media International.
Prav na podlagi nasprotnega predloga avstrijskega solastnika je skupščina potrdila spremembe statuta in vanj zapisala, da mora uprava v zvezi s hčerinsko družbo, ki je v 100-odstotni lasti Dnevnika, pridobiti predhodno soglasje skupščine za vse najpomembnejše odločitve, ki imajo pomembnejši vpliv ali lahko pomembneje vplivajo na Dnevnik. To so lastniške spremembe, dokapitalizacije ali statusne spremembe.
Izglasovali tudi višjo dividendo
Na podlagi nasprotnega predloga DZS-ja so delničarji v torek medtem izglasovali tudi višjo dividendo. Če je vodstvo predlagalo, da se bilančni dobiček za lani v vrednosti 9,14 milijona evrov razdeli za izplačilo dividend v bruto znesku 0,17 evra na delnico, preostali del bilančnega dobička pa se razporedi v preneseni dobiček, je skupščina izglasovala bruto dividendo v vrednosti 1,80 evra, preostanek bilančnega dobička pa bo razporejen v preneseni dobiček.
Prav tako na podlagi nasprotnega predloga DZS-ja je bila nekoliko spremenjena izglasovana sestava novih nadzornikov Dnevnika. Če je bil prvotni predlog, da se v nadzorni svet znova imenujejo Robert Krajnik, Ada de Costa Petan, Klaus Schweighofer in Rok Gorjup, je skupščina namesto Gorjupa kot novega nadzornika imenovala Vita Petana. Mandat nadzornega sveta bo trajal od 5. septembra do 4. septembra 2028.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje