Sprejeli so tudi nov razvojni model Slovenije, kot so poimenovali program za volitve, pri njegovi pripravi je po Bogovičevih besedah sodelovala vrsta strokovnjakov, skupino pa je vodil strankin podpredsednik Janez Tomšič. Ta je pojasnil, da na prvo mesto postavljajo konkurenčnost slovenskega gospodarstva.
Kot je dejal, ne bodo uvedli novih ali višjih davkov, prispevkov ali taks, kar bi zmanjševalo konkurenčnost gospodarskega okolja. Spremenili bodo dohodninsko lestvico, z namenom izboljšanja plačila za delavce pa izvedli vrsto ukrepov za dvig dodane vrednosti.
Pri tem po Tomšičevih besedah verjamejo, da ni treba zniževati minimalnih plač, ampak je mogoče z jasnimi ukrepi in konkurenčnim gospodarstvom v relativno kratkem obdobju omogočiti višjo dodano vrednost in višje plače.
Delovna mesta so najboljša sociala
Prepričani so, da so najboljša sociala delovna mesta, ta pa je mogoče zagotoviti z izboljšanjem pogojev za poslovanje gospodarstva. V program so tako med drugim zapisali fleksibilno delovnopravno zakonodajo in preoblikovanje zavoda za zaposlovanje v agencijo za delo, ki bi prevzela dejavnejšo vlogo na trgu.
Sicer pa nameravajo spodbujati izvozno usmerjenost podjetij. So za privatizacijo, ki pa mora biti transparentna in pregledna. Kot slovenski nacionalni interes pa vidijo čim večjo samooskrbo s prehrano, energijo in lesom.
Tudi v prihodnje bo SLS vztrajal pri enakomernem razvoju države, je pojasnil Tomšič. Kot je dodal, pa se zavedajo tudi, da je treba ustaviti zadolževanje države in zmanjšati javno porabo ter čim prej sprejeti tudi fiskalni zakon. Ob reformaciji javnih financ pa imajo v programu tudi večjo učinkovitost inšpekcijskih služb z njihovo združitvijo v enotno službo.
Napovedujejo tudi ničelno stopnjo tolerance do korupcije in učinkovit pregon kriminala - v ta namen predvidevajo dodatno krepitev NPU-ja in vzpostavitev finančne policije, je iz programa nanizal Tomšič.
Bogovič, pa tudi Zamernik
Bogovič je pojasnil, da kot pred kratkim izvoljeni evropski poslanec sprva na volitvah v DZ ni nameraval kandidirati, vendar se je nazadnje odločil, da nastopi kot kandidat in "na tak način tudi jasno vodim celotno listo, predstavim naš program in tudi poskušam dati svoj prispevek, da v Sloveniji najdemo izhod iz krize in uvedemo ta nov razvojni model", kot je dejal.
Sicer pa bo po njegovih besedah na listi kar nekaj kandidatov, ki do zdaj niso bili dejavni v politiki, pa tudi taki, ki so se ali v lokalnem okolju ali različnih področjih znotraj stranke že dokazali. Eden izmed kandidatov na listi SLS-a bo tudi Mirko Zamernik, nekdanji poslanec SDS-a.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje