Šrot in Krajnc sta ob tem poudarila, da skupni nastop pomeni dodano vrednost tako za stranki kot za celoten politični prostor. Stranki bosta imeli na volitvah enotno listo in bosta po volitvah v državni zbor oblikovali skupno poslansko skupino, prostor pa bo tudi za nestrankarske kandidate.
Predsednika strank bosta sama izbrala volilne okraje
Prav tako bosta tudi predsednika obeh strank sama izbrala volilne okraje, v katerih bosta kandidirala. Šrot bo najverjetneje kandidiral v obeh celjskih okrajih, Krajnc pa v Pesnici. Člani SMS-a bi lahko kandidirali v od 15 do 20 volilnih okrajih, je pojasnil Šrot.
Odprto pa ostaja tudi vprašanje o razdelitbi finančnih sredstev iz proračuna po volitvah. Šrot je ob tem poudaril, da ne gre za povezovanje dveh strank, temveč za povezovanje nja programski vsebini. Stranki imata namreč po njegovem mnenju veliko skupnih točk, predvsem na področju podnebja, zdravega okolja, demografije in položaja mladih družin. Krajnc pa je izpostavil kvaliteto bivanja, okolje in socialno politiko. Dodal je, da si želijo kandidirati v okrajih, v katerih so zares močni, po volitvah pa pričakujejo, da bodo imeli v državnem zboru od enega do treh poslancev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje