"Za Zmaga Jelinčiča je znano, da ima bujno, jaz bi rekel pravljično, domišljijo in v vsem skupaj vidi zaroto, namesto da bi se obrnil vase in ugotovil, kaj je v njemu oziroma njegovi stranki narobe, da je prišlo do spora," je za Odmeve na TV Slovenija povedal Šrot.
Peče je Šrotov prijatelj
Predsednik SLS-a je potrdil, da se je Pečetom nekajkrat srečal, saj je njegov prijatelj: "Ljudje smo socialna in družabna bitja. Imam prijatelje tako iz politike kot izven nje. Prijatelji iz politike prihajajo iz različnih strank, eden izmed njih je tudi Sašo Peče in to se mi zdi popolnoma normalno. Zgrozim se ob misli, da bi živel v državi, kjer imaš lahko prijatelja zgolj iz ene politične stranke."
O morebitnem prestopu treh poslancev, ki so zapustili poslansko skupino SNS pa je Šrot dejal, da ni nikogar vabil v svoje vrste. "Vsaka parlamentarna in neparlamentarna stranka bi bila vesela teh poslancev kot močno okrepitev," je še povedal Šrot.
Jelinčič: "Gre za dogovor s SLS-om"
Predsednik SNS-a Zmago Jelinčič je pred tem povedal: "Glede na to, da smo lahko v nedeljo na televiziji videli, da so se poslanci, ki so izstopili iz stranke, v Celju sestali s celjskim županom in predsednikom SLS-a Bojanom Šrotom, potem je jasno, da gre za dogovor s Slovensko ljudsko stranko. Na ta način nam ta stranka skuša preprečiti, da bi SNS zahteval razpis referenduma o vstopu Hrvaške v Evropsko unijo. Želijo pa nam prevzeti tudi nacionalno noto, ki predstavlja SNS in njegove volivce."
Iz nacionalne stranke poganja Lipa
Sašo Peče, Barbara Žgajner Tavš in Boštjan Zagorac so predsedniku DZ-ja že v ponedeljek posredovali odločitev za ustanovitev poslanske skupine samostojnih poslancev Lipa. O predlogu za ustanovitev nove poslanske skupine bi po besedah Franca Cukjatija lahko razpravljali prihodnji petek, še pred tem pa morajo omenjeni trije poslanci izstopiti iz stranke.
Peče: Poslanec ne sme biti samo glasovalni stroj
Trojica akterjev je na konferenci za novinarje dejala, da se nesoglasja v SNS-u vrstijo ves mandat. "Razlog za nastalo situacijo je v preveč naelektrenem in škodljivem vzdušju, ne pa v kakršnem koli dogovarjanju z drugimi strankami. Cilj je izključno v tem, da se ne razvrednosti funkcija poslanca, da poslanec ni samo glasovalni stroj," je dejal Peče.
Stranke: Peče naj odstopi
Razpad PS SNS je za nekatere poslance prvovrstno presenečenje, za druge vsakdanja stvar. Večina meni, da gre za notranjo zadevo.
Jasna večina vodij poslanskih skupin pa meni, da mora Sašo Peče z mesta podpredsednika DZ-ja odstopiti, saj je bil v DZ izvoljen na listi stranke, ki ga je v parlament pripeljala ter ji je mesto pripadlo.
Predvolilno vkopavanje kadrov in tematik?
Predsednik SLS-a in celjski župan Bojan Šrot je na očitke predsednika SNS-a Zmaga Jelinčiča odgovoril, da njegova stranka ne stoji za poskusi oslabitve SNS-a. Poudaril je, da ni sodeloval na sestanku štirih poslancev SNS-a v njegovi pisarni na celjski občini. "Sašo Peče me je prosil, naj mu odstopim pisarno, in to sem tudi storil". Obenem je opozoril, da nobeden od poslancev SNS-a ni izrazil želje po prestopu v poslansko skupino SLS-a in dodal, da je načeloma SLS odprt za vse, ki sprejemajo njen program in način političnega dela.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje