Po besedah mariborskega župana Andreja Fištravca je stanje v Mariboru res slabo in kot primer navedel, da za leto 2014 načrtujejo za 52 milijonov evrov prihodkov, državna izravnava pa znaša 49 milijonov evrov, kar pomeni, da bodo prihodki mesta in državna izravnava kmalu na isti ravni.
Na vprašanje, kaj njegova ekipa dela za gospodarstvo, je Fištravec navedel širjenje industrijske cone TAM, "senzibilizacijo" odločevalcev v Ljubljani, s predstavniki 12 podjetij gredo čez 10 dni na Kitajsko, kjer bodo imeli konkretne pogovore s kitajskimi vlagatelji, uspelo pa jim je doseči tudi izvajanje državnega programa za pomoč Mariboru. Napovedal pa je tudi bližajočo se reorganizacijo mestne uprave.
Po mnenju nekdanjega mariborskega mestnega svetnika Alojzija Križmana trenutno Mariborčani nimajo več veliko potrpljenja in se vprašal, kaj so delali nadzorniki v mariborskih podjetjih, pri čemer je izpostavil NKBM, kjer je kot nadzornica - v času podeljevanja posojil Grepu za stoženski stadion - delala tudi Alenka Bratušek.
Kje so protestniki?
Po mnenju Mitje Štularja pa se je treba vprašati, kaj so protesti dosegli in da Slovenci premalo odločno izražamo svoje mnenje. Izpostavil je, da je bil Maribor vedno tudi v drugačnem položaju v primerjavi z Ljubljano. "Kar se dogaja v Ljubljani, je zaščita birokracije, in ko kdo reče, da je treba krčiti birokracijo, vsi skočijo v zrak," je opomnil in dodal, da je danes pravzaprav veliko več razlogov za protest kot pred letom dni.
Skeptičen je bil do tega, da se je s protesti kaj spremenilo, saj da so bili vsebinsko votli, čemur sta Jernej Osim iz Iniciative mestni odbor ter aktivist Uroš Lubej nasprotovala. Po Osimovih besedah so uspeli oblikovati četrtne skupnosti, od katerih v prihodnje pričakuje, da bodo generatorji sprememb. Lubej pa je zatrdil, da so imeli točno določene zahteve, uspelo pa jim je odstaviti koruptivnega župana ter ljudi spraviti na ulico in tako aktivirati civilno družbo.
Sprememba skozi mirne proteste
Dotaknili so se tudi nasilnih protestov pred letom dni. Osim je ob tem spomnil, da se trajne spremembe lahko zgodijo le z nenasilnim bojem. Četudi so se po protestih nekatere stvari spremenile, pa je položaj še zelo daleč od rožnatega. "Hobotnica še obstaja, saj je pretekli mestni svet podpisoval številne škodljive pogodbe, ki bodo občino zaradi odškodnin veliko stale," je poudaril.
Tudi teolog Ivan Štuhec je izpostavil, da je takoj obsodil nasilne proteste. "Pri teh stvareh je najbolj problematično to, da nihče ni prevzel odgovornosti. Podpiram civilno nepokorščino, a se mora vedeti ime in priimek," je dejal. Vzrok za odhod na ceste po njegovem mnenju ni bil samo lani, ampak je tudi letos, saj je položaj letos še slabši.
Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje