Predstojnik oddelka Matija Tomšič je ob tem pojasnil, da z vodstvom UKC-ja in ministrstvom za zdravje po več kot dveh letih še vedno niso našli skupnega dogovora. "Klinični oddelek za revmatologijo si prizadeva za vzpostavitev samostojne organizacijsko oblike, ker v sedanji obliki organiziranosti UKC Ljubljana ne vidimo več možnosti za izvajanje vrhunskih storitev na področju revmatologije," je dodal.
Revmatologi so si želeli zasebnega neprofitnega zavoda
Več podrobnosti bo znanih v torek, spomniti pa velja, da so revmatologi novembra 2007 zaradi nezadovoljstva s položajem oddelka revmatologije predlagali ustanovitev Inštituta za revmatologijo, ki bi bil organizacijsko neodvisen od UKC-ja. Šlo naj bi za zasebni neprofitni zavod, ki naj bi s koncesijo deloval v sedanjih prostorih kliničnega oddelka. Za ustanovitev se je zavzemalo osem revmatologov in drugi strokovnjaki.
UKC: Odcepitev oddelka bi bila škodljiva
Zdravniška zbornica je UKC-ju predlagala, naj o projektu razmisli kot o morebitnem vzorčnem modelu, medtem ko je strokovni svet UKC-ja odcepitvi nasprotoval, ker naj bi kot akademska inštitucija za izvajanje poslanstva potreboval zastopanost vseh strok, tudi revmatološke. Privatizacija in odhod stroke bi bila po mnenju UKC-ja škodljiva tako za bolnike kot za UKC.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje