Dramatični podatki o številu okuženih z novim koronavirusom dajejo drugačen kontekst tudi spopadom slovenske politike. Na banalnejši ravni to pomeni, da stranka DeSUS ne more izpeljati kongresa.
V živo se delegati ne smejo zbrati, digitalne platforme pa so za člane stranke prevelik zalogaj. Kako naj torej DeSUS, ki je že nekaj časa v velikih težavah, dobi novo vodstvo? Skoraj nobenega dvoma ni, da bo novi stari predsednik postal Karl Erjavec. Kako bo izvoljen, pa je drugo in drugačno vprašanje. Najnovejša različica je – glasovanje po pošti.
Na ravni države pa so zadeve še bistveno bolj zapletene. Na eni strani pada zaupanje v vlado, kar je v času, ko so omejitve javnega življenja neizbežne, lahko tudi usodno. A ob rastočih številkah okuženih in bolnih pada tudi zanimanje javnosti za namere opozicije, da s konstruktivno nezaupnico zamenja vlado. Bo torej do konca epidemije ostal politični status quo? Bodo razmere prisilile politične stranke, da v najtežjem času sklenejo pakt o nenapadanju? Je to sploh še mogoče po tem, ko so se vse strani zabarikadirale za svojimi okopi in ko je raven javne debate, zlasti na družbenih omrežjih, že padla pod raven sprejemljivosti in dostojnosti?
O tem, kaj se bo zgodilo na kongresu DeSUS-a, kako bo to vplivalo na oblikovanje koalicije KUL, zakaj vladi pada podpora in tudi ali so res mediji krivi za širjenje epidemije, se pogovarjamo v tretji epizodi podkasta Umetnost možnega – podkast o notranji politiki.
Umetnost možnega: gosta 87. epizode podkasta o politiki sta Maja Derčar, dopisnica RTV Slovenija iz Berlina, ter Ali Žerdin, komentator Dela in urednik Sobotne priloge
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje