Sestavljajo ga spremembe 21 zakonov, 12 podzakonskih aktov in desetih strateških dokumentov, njegov glavni namen pa je spodbuditi gospodarski razvoj.
S tretjim svežnjem ukrepov želi vlada poenostaviti postopke za pridobitev gradbenih dovoljenj, razkrinkati največje davčne dolžnike, olajšati dostop do posojil podjetjem in obrtnikom ter omogočiti učinkovito upravljanje s kapitalskimi naložbami države. "Poleg ključnih ukrepov, ki so jih pripravili se je treba osredotočiti na ključne probleme ki jih imamo v Sloveniji. Najprej je to ugled Slovenije, boniteta Slovenije, ker sedaj plačujemo predrago zadolževanje. Potem je treba debirokratizirati sistem, da bomo sploh lahko zagnali investicije," pravi predsednik Gospodarske zbornice Slovenije, Samo Hribar Milič.
Med 155-imi ukrepi ni mogoče spregledati, da bo vlada objavila mednarodni razpis za koncesijo za avtoceste. S tem bi sanirali dolgove Darsa. Ukrepi predvidevajo tudi spodbude za mala podjetja z največ 50-imi zaposlenimi, pri katerih letni promet ne presega 10 milijonov evrov. Lastnik in direktor družbe Mik Celje: "Učinkovito je treba izpeljati te ukrepe, da bo gospodarstvo čutilo te ukrepe, da se bodo lahko povečale investicije." A podjetniki so kritični do novih ukrepov, že prva dva svežnja nista bila učinkovita, čeprav naj bi gospodarstvu prinesla skoraj 400 milijonov evrov. "Jaz teh ukrepov še nisem začutil, tudi moji kolegi ne, vse kar je bilo doslej sprejeto je bolj malo vplivalo na rezultate," dodaja.
Paket ukrepov in dnevne odzive je v studiu Odmevov s Slavkom Bobovnikom komentiral minister Radovan Žerjav.
Marko Štor, Odmevi
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje