Franc Žnidaršič je sporočil, da nepreklicno izstopa iz DeSUS-a. Za MMC je dejal, da bi se moral za to odločiti že prej, saj že dlje časa ni mogel sodelovati s stranko. Karl Erjavec: Obžalujem.
V kratkem pogovoru za našo spletno stran je dolgoletni politik in aktualni nepovezani poslanec povedal, da se je po odhodu iz poslanske skupine stranke upokojencev decembra lani počutil utesnjenega. Sodelovanje z DeSUS-om po njegovih besedah ni bilo mogoče oz. je bilo povsem prekinjeno. "Zato sem se odločil, da izstopim, da bom delal tisto, kar bi rad, in se lahko držal odgovornosti do volivcev, ki so me izvolili," je dodal.
Poln (skrivnostnih) načrtov
Na naše vprašanje, ali ima že kakšne načrte za naprej, je odgovoril, da veliko, da pa o njih za zdaj ne more govoriti. Poleg tega je zatrdil, da trenutno ne razmišlja o tem, da bi se pridružil kakšni drugi politični stranki.
Spomnimo, da je Žnidaršič skupaj s poslanskim kolegom Vilijem Rezmanom že 1. decembra lani zapustil poslansko skupino DeSUS-a.
ODZIV KARLA ERJAVCA
Predsednik stranke upokojencev Karl Erjavec izstop nepovezanega poslanca Franceta Žnidaršiča iz DeSUS-a, ki ga označuje za osebno odločitev, obžaluje. "Žnidaršič se po kongresu ni strinjal z vodenjem stranke. Menil je, da gre za avtokratsko vodenje, čas pa kaže, da temu ni tako," je prepričan Erjavec.
Na vprašanje, ali bi odstopu lahko botrovala njegova (torej Erjavčeva) sredina izjava, da v primeru zamrznitve pokojnin ne vidi več smisla vztrajati v koaliciji, pa prvak DeSUS odgovarja, da je zavezan programu stranke. V slednjem je zapisano, "da bodo zastopali interese upokojencev in da se njihov položaj ne sme slabšati".
"V duhu tega pač delujem. Če je nekdo drugačnega mnenja, mora dejansko razmisliti, če se njegov koncept sklada s programom stranke," je poudaril Erjavec. DeSUS je namreč po njegovih besedah zavezan programu stranke, ne pa koaliciji.
Vir: STA
Trenja so se začela z imenovanjem Gjerkeša
Trenja, ki so pripeljala do njunega odhoda iz poslanske skupine omenjene stranke, so se začela kmalu po volitvah v DZ leta 2008, resneje pa so izbruhnila s postopkom imenovanja novega ministra za lokalno samoupravo Henrika Gjerkeša.
VABLJENI K BRANJU
Franc Žnidaršič je bil do dogajanja v stranki, predvsem pa do prvaka Karla Erjavca, zelo kritičen že takoj po volitvah v DZ, o tem pa se je razgovoril tudi v intervjuju za MMC:
"DeSUS 'leze' v model avtokratskega vodenja"
Predvsem Rezman je tedaj prvaku stranke Karlu Erjavcu očital, da je Gjerkeša kot kandidata za ministra najprej predstavil predsedniku vlade Borutu Pahorju in predsednikom koalicijskih strank, šele nato pa stranki. Prav tako je poslanca in župana Ruš motilo, da je stranka o njegovi kandidaturi odločala le navidezno. Podobnega mnenja je bil tudi Žnidaršič, ki je trdil, da so bili postopki nedemokratični.
Peterica proti dvojici
Svet stranke je nato sklenil, da Rezmanu odreče gostoljubje, Žnidaršič pa je kot vodja poslanske skupine odločil, da Rezman ne bo zapustil poslanske skupine. Preostala peterica poslancev DeSUS-a (Joško Godec, Anton Urh, Franc Jurša, Vasja Klavora in Matjaž Zanoškar) se je pozneje zavzela za razrešitev Žnidaršiča z mesta prvega poslanca stranke, spor pa se je končal tako, da sta Žnidaršič in Rezman poslansko skupino zapustila in prešla med nepovezane poslance.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje