Najbolj žgoča težava pri reševanju krize je politična neenotnost, pravi Zver, čeprav ne na vseh straneh. Prav v tem je videl vlogo predsednika republike Danila Türka, ki pa ne "zamudi priložnosti, da ne bi odprl nove fronte z vlado".
Türk je tako po njegovem mnenju faktor blokade, in ne stabilizacije političnih razmer. Pravi, da bi predsednik lahko povezal politične silnice "glede na to, da ima velik vpliv na politično levico". A namesto tega "daje potuho" predsedniku PS-ja Zoranu Jankoviću in predsedniku SD-ja Igorju Lukšiču.
Kandidat za predsednika Borut Pahor pa je medtem v torek priznal, da je njegova vlada napačno diagnosticirala glavno težavo, s katero se je država spoprijela na začetku recesije. Po Zverovih besedah je to sicer hvale vredno in nekaj pove o Pahorju, vendar "njegovo stališče do tega nima tako velike teže", saj njegovih stališč ne posvojijo niti člani ali organi SD-ja.
Pahor priznal, da je podcenjeval težave v bančnem sistemu
"Grozovita škoda pajdaškega kapitalizma"
Zver je prepričan, da mora Slovenija zapisati fiskalno pravilo v ustavo, prav tako podpira pokojninsko reformo in reformo trga dela. Izpostavlja tudi potrebo po sanaciji bančnega sistema. Pajdaški kapitalizem je po njegovem mnenju v 20 letih naredil največ grozovite škode, ob čemer pa ne verjame, da so krivi le bančni menedžerji, temveč je bila močno vpletena tudi politika.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje