Martina Ratej je lahko z nastopom v Berlinu popolnoma zadovoljna. Foto: EPA
Steffi Nerius
Steffi Nerius je pri 37 letih prišla do uspeha kariere. Je sicer olimpijska podprvakinja in evropska prvakinja. Foto: EPA
Ezekiel Kemboi
Ezekiel Kemboi je nadaljeval kenijsko prevlado v teku na 3.000 m z zaprekami. Kenijci so slavili na zadnjih 10 svetovnih prvenstvih. Foto: EPA
Phillips Idowu
Phillips Idowu si je za finale pričesko pobarval rdeče. Foto: EPA
Sanya Richards
Sanya Richards je po olimpijskem razočaranju, kjer je kljub vlogi favoritke osvojila bron, le stopila na najvišjo stopničko. Foto: EPA
Američana
Ameriška dobitnika medalj v teku na 400 m z ovirami - Clement in Jackson. Foto: EPA

28-letna Ratejeva je na olimpijskem stadionu v Berlinu že v prvem poskusu vrgla 57,57 m, nato pa dvakrat prestopila. Za finale osmerice je bilo potrebno vreči 58,80 m. Ratejeva je precej zaostala za izidom iz kvalifikacij, ko se je njeno kopje zapičilo pri 63,42 m, kar je le dva centimetra manj od njenega državnega rekorda. S ponovitvijo kvalifikacijskega dosežka bi se uvrstila na 6. mesto.

Ratejeva v finalu ni imela ne moči ne želje
"Pravzaprav nisem imela niti občutka, da sem v finalu. Moj glavni cilj na tem prvenstvu so bile kvalifikacije, ki sem jih uspešno opravila, potem pa je očitno zmanjkalo želje in moči. Moj cilj na evropskem prvenstvu prihodnje leto bo zato nastop v finalu, med osmimi najboljšimi. Temu sem bila tokrat zelo blizu in škoda, da priložnosti nisem izkoristila," je povedala Ratejeva, ki je bila letos že bronasta na sredozemskih igrah v italijanski Pescari.

Neriusova razveselila navijače
Zlato si je na veliko veselje domačega občinstva priborila Steffi Nerius, ki je v prvem metu vrgla 67,30 m, kar je bilo preveč tudi za Čehinjo Barboro Špotakovo, olimpijsko prvakinjo in svetovno rekorderko (72,28 m).

Podeljeni so bili še štirje kompleti medalj. V troskoku je s 17,73 m slavil Anglež Phillips Idowu, v teku na 3.000 m z zaprekami je zmagal Kenijec Ezekiel Kemboi, na 400 m je s konkurenco opravila Američanka Sanya Richards, njen rojak Kerron Clement pa je ubranil naslov na 400 m ovire.

Idowu vrnil Evori
Idowu se je z najboljšim izidom sezone (17,73 m) oddolžil Portugalcu Nelsonu Evori (17,55 m) za poraz na lanskih olimpijskih igrah. Tokrat sta zamenjala mesti. Bron si je z zadnjim skokom priboril Kubanec Alexis Copello.

Kemboi upravičil vlogo favorita
Kemboi, najboljši tekač te sezone, je 300 m pred ciljem silovito potegnil in na koncu slavil z rekordom prvenstev 8:00,43. Preostali mesti na stopničkah sta zasedla njegov rojak Richard Kipkemboi in Francoz Bouabdellah Tahri. V finalu ni smel nastopiti Maročan Jamel Chatbi, ki je v predtekmovanju padel na dopinškem testu.

Ovira ga ni ustavila
Clement je zadel prvo oviro, a je kljub temu postal prvak drugič zapored in to z najboljšim izidom sezone - 47,91. Za vrat mu je do konca dihal Portoričan Javier Culson. Tretji je bil Američan Bershawn Jackson.

Naslov Richardsovi, Ohuruogujeva le 5.
24-letna Richardsova je olimpijski bron nadgradila z zlatom. 49,00 je najboljši izid sezone. Na zmagovalnem odru sta se ji pridružili še Jamajčanka Shericka Williams in Rusinja Antonina Krivošapka. Olimpijska prvakinja Britanka Christine Ohuruogu je bila šele 5.