Matic Osovnikar je bil pred dvema letoma v Birminghamu četrti, kar je poleg dosežka Gregorja Cankarja leta 1996 v skoku v daljino najboljša slovenska uvrstitev na dvoranskih evropskih prvenstvih. Foto: Reuters
V Torino po medaljo in finale

Glavno orožje bo Marija Šestak, ki ima med prijavljenimi drugi letošnji izid v troskoku. Šestakova je letos skočila 14,52 metra, kar je daleč od njenih najboljših dosežkov, vendar odkrito priznava, da jo zanima le medalja. Družbo v tej disciplini ji bo delala Snežana Rodič. Njen cilj je izboljšati osebni rekord (14,18), kar bi verjetno zadostovalo za finale.

Kam lahko seže Osovnikar?
Kandidatka za visoka mesta je tudi Sonja Roman (1.500 m) s petim prijavljenim izidom. Matic Osovnikar kljub le 14. času letos upa na finale, kjer lahko po besedah trenerja Alberta Šobe napada tudi medaljo. "Na EP-ju bom skušal izboljšati rekord, kar bo verjetno treba teči že v predtekih v soboto," je optimističen Osovnikar, ki je bil pred dvema letoma v Birminghamu četrti.

Nastopili bodo še Miran Vodovnik v metu krogle (8. letošnji izid), Cene Šubic v teku na 1.500 metov in Nina Kolarič v skoku v daljino.

"Cilji, ki jih je sprejel UO zveze, so dosegljivi. Želimo si, da bi tako kot doslej od leta 2006 iz velikih tekmovanj tudi tokrat vrnili z medaljo," je povedal predsednik AZS-ja Peter Kukovica.