Skupna evropska prvenstva imajo skupno prihodnost

Slavko Jerič Skupna evropska prvenstva imajo skupno prihodnost

Če je bila splošna ocena po organizaciji prvih združenih evropskih prvenstev v Glasgowu pred štirimi leti še previdna, se zdi, da so igre v Münchnu prinesle jasnejšo vizijo o smiselnosti skupne organizacije.

Evropska prvenstva v Münchnu na RTV-ju spremljalo blizu milijon ljudi

Gledanost Evropska prvenstva v Münchnu na RTV-ju spremljalo blizu milijon ljudi

23.8.2022

Združena evropska prvenstva, ki so od 11. do 21. avgusta potekala v Münchnu in na katerih je Slovenija osvojila deset medalj, so imela dober odziv tudi med gledalci, poslušalci in bralci spletnih vsebin RTV Slovenija.

Alekna bo Kristjana Čeha očitno priganjal do roba

Atletika Alekna bo Kristjana Čeha očitno priganjal do roba

22.8.2022

Slovenska atletika ima novi medalji z evropskih prvenstev, čeprav se zdi, kot da ni šlo vse po željah. Kristjan Čeh pravi, da je imel slab dan, Tina Šutej pa stresen finale.

Jorgić: Želim osvojiti tudi medaljo na svetovnem prvenstvu in olimpijskih igrah

Namizni tenis Jorgić: Želim osvojiti tudi medaljo na svetovnem prvenstvu in olimpijskih igrah

22.8.2022

Darko Jorgić je v polni dvorani Rudija Sedlmayerja v Münchnu dosegel največji slovenski uspeh v namiznem tenisu. 24-letni Hrastničan ima visoke cilje, v pogovoru za Val 202 je poudaril, da meri na medaljo tudi na SP-ju in na olimpijskih igrah v Parizu.

Glavni slovenski aduti v Münchnu niso zatajili

Evropska prvenstva 2022 Glavni slovenski aduti v Münchnu niso zatajili

22.8.2022

Končna bera slovenskih medalj na skupnem evropskem prvenstvu v Münchnu je deset, kar Slovenijo uvršča na 16. mesto med 37 dobitniki kolajn.

Skupno evropsko prvenstvo je zadetek v polno

Končane mini OI Skupno evropsko prvenstvo je zadetek v polno

22.8.2022

Svet evropskega športa je bil zadnjih enajst dni zazrt v München, kjer so se za evropske naslove merili športniki v devetih panogah. Na voljo je bilo 177 zlatih medalj, vidno vlogo pa so na Bavarskem igrali tudi slovenski športniki.

Britanci daleč najuspešnejši na evropskem prvenstvu

Gimnastika Britanci daleč najuspešnejši na evropskem prvenstvu

21.8.2022

Britanski telovadci so zadnji dan evropskega prvenstva v gimnastiki v Münchnu osvojili pet kolajn na posamičnih orodjih, od tega dve zlati. Eno je dosegel Jake Jarman na preskoku, drugo pa Joe Fraser na bradlji.

Lia Apostolovski presegla pričakovanja, do brona zmanjkali le 3 cm

EP v atletiki Lia Apostolovski presegla pričakovanja, do brona zmanjkali le 3 cm

21.8.2022

Lia Apostolovski je zadnji dan evropskega prvenstva v Münchnu v finalu skoka v višino končala na odličnem 7. mestu. V tretjem poskusu je preskočila 1,90 metra, nato pa je bila trikrat neuspešna na 1,93 m. Zlato je osvojila Ukrajinka Jaroslava Mahučik.

Wiebes v sprintu ugnala obe Italijanki

Kolesarstvo Wiebes v sprintu ugnala obe Italijanki

21.8.2022

Tudi ženska cestna dirka na evropskem prvenstvu v kolesarstvu se je končala s sprintom glavnine, na koncu je smetano pobrala Nizozemka Lorena Wiebes.

Anja Osterman vendarle do medalje

Bronasta revizija izidov Anja Osterman vendarle do medalje

21.8.2022

Anja Osterman je na evropskem prvenstvu v kajaku in kanuju na mirnih vodah vendarle osvojila tretje mesto. Prvi izidi na 500 metrov so namreč kazali, da je bron zgrešila za tri tisočinke, a po reviziji izidov je vendarle stopila na zmagovalni oder!

Jorgić v Münchnu do naslova evropskega podprvaka

EP v namiznem tenisu Jorgić v Münchnu do naslova evropskega podprvaka

21.8.2022

Nemec Qiu Dang je evropski prvak v namiznem tenisu, potem ko je v finalu s 4:1 (-10, 12, 8, 9, 2) premagal slovenskega izzivalca Darka Jorgića. Ta je z naslovom evropskega podprvaka dosegel uspeh kariere.

Veteranka Martina Ratej na odličnem petem mestu

EP v atletiki Veteranka Martina Ratej na odličnem petem mestu

20.8.2022

40-letna Martina Ratej je na evropskem prvenstvu v Münchnu v finalu meta kopja zasedla 5. mesto. V tretji seriji je vrgla 59,36 metra. Maruši Mišmaš Zrimšek je v finalu na 3000 m z zaprekami zmanjkalo moči in končala je na zadnjem mestu (9:53,81).

Srebro Anje Osterman na 200 m:

Nova slovenska medalja Srebro Anje Osterman na 200 m: "Malo me žre, ker bi lahko zmagala"

20.8.2022

Kajakašica na mirnih vodah Anja Osterman je na evropskem prvenstvu v Münchnu na 200-metrski razdalji osvojila srebrno medaljo.

Francosko zmagoslavje na krosu gorskih kolesark, Tanja Žakelj 12.

EP v Münchnu Francosko zmagoslavje na krosu gorskih kolesark, Tanja Žakelj 12.

20.8.2022

Loana Lecomte je zmagovalka tekme EP-ja gorskih kolesark v krosu. Francosko zmagoslavje je z drugim mestom (in zaostankom 37 sekund) dopolnila branilka naslova Pauline Ferrand Prevot, ki je imela veliko smole, saj je morala po padcu loviti rojakinjo.

Jorgić po predaji Karlssona v velikem finalu

Namizni tenis Jorgić po predaji Karlssona v velikem finalu

20.8.2022

Darku Jorgiću je uspel velik podvig, na evropskem prvenstvu v Münchnu se je uvrstil v finale. V dramatičnem četrtfinalu je s 4:3 v nizih ugnal Portugalca Tiaga Apolonio. V polfinalu je Šved Kristian Karlsson zaradi poškodbe predal obračun v petem nizu.

Pidcock po olimpijskem naslovu še do zlate medalje EP-ja

Gorsko kolesarstvo Pidcock po olimpijskem naslovu še do zlate medalje EP-ja

19.8.2022

Na dirki evropskega prvenstva v krosu gorskih kolesarjev je v Münchnu zmagal Thomas Pidcock (1:18:09). Drugi je bil Danec Sebastian Carstensen (+0:10) in tretji Švicar Filippo Colombo (+0:12).

Jorgić prvič med najboljšo osmerico na EP-jih, v soboto proti Apolonii

Namizni tenis Jorgić prvič med najboljšo osmerico na EP-jih, v soboto proti Apolonii

19.8.2022

Darko Jorgić se je uvrstil v četrtfinale namiznoteniškega turnirja evropskega prvenstva v Münchnu, potem ko je v osmini finala s 4:1 (5, 11, -8, 9, 7) premagal Hrvata Tomislava Pucarja. Četrtfinale bo v soboto dopoldne.

Anja Osterman še do drugega finala v Münchnu

Evropsko prvenstvo 2022 Anja Osterman še do drugega finala v Münchnu

19.8.2022

Anja Osterman si je na evropskem prvenstvu v Münchnu priborila še drugi finale. Po četrtkovi kvalifikacijski zmagi na 500 metrov se je danes veselila še zmage v predtekmovanju na 200-metrski razdalji v kajaku na mirnih vodah.

Srebrni Čeh moral priznati premoč Alekni

EP v atletiki Srebrni Čeh moral priznati premoč Alekni

19.8.2022

Kristjan Čeh si je na EP-ju v atletiki v Münchnu priboril srebro v metu diska. V peti seriji je orodje vrgel 68,28 m. Zmagal je 19-letni Litovec Mykolas Alekna, ki je postavil nov rekord EP-jev - 69,78 m. Ta je v zadnjem času glavni Čehov tekmec.

Joe Fraser kralj mnogoboja

Evropska prvenstva 2022 Joe Fraser kralj mnogoboja

18.8.2022

Britanski telovadec Joe Fraser je novi evropski prvak v mnogoboju. Srebro je pripadlo Turku Ametu Onderju, bron pa njegovemu rojaku Ademu Asilu.