Jerry Kuhn je imel veliko dela, saj je bilo razmerje strelov kar 41:23 v korist Salzburga. Foto: Drago Cvetanovič
Boštjan Groznik
Olimpija je izgubila hokejski dvoboj, a dobila boksarska obračuna. Berry je spravil na led Mitcha Wahla, Boštjan Groznik (na sliki) pa Thomasa Raffla. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
"Rdeči biki" v Tivoliju pokazali roge

Zmaji so na premierni tekmi v Tivoliju začeli odlično, saj je že po 48 sekundah Alexander Berry v protinapadu sam pridrsal pred Bernda Brücklerja in ga mojstrsko premagal.

Berry hitro odgovoril Rafflu
Veselje domačih je trajalo do 7. minute, ko je Salzburg izenačil. Po strelu Dominiqua Heinricha z modre črte je Thomas Raffl pred vrati spremenil smer ploščku in matiral Kuhna. A tudi Olimpija je odgovorila hitro. Podobno kot pri prvem golu je Berry (9.) po podaji Mušiča pridrsal pred Brücklerja in ga ugnal.

Lynch izkoristil prednost igralca več
Salzburg je drugič izenačil v 15. minuti ob prednosti igralca več. Dave Meckler je podal v sredino, kjer je Douglas Lynch s strelom pod prečko premagal Kuhna. Lynch je zadel dve sekundi pred iztekom kazni Mihi Verliču.

Latusa povišal prednost Salzburga
Boljši Salzburg je v 33. minuti izkoristil prednost igralca več za prvo vodstvo na tekmi. Uspešen je bil Manuel Latusa, ki je po podaji Marka Cullena z leve strani plošček poslal pod prečko. Olimpija je imela ob koncu tretjine več kot minuto prednost dveh igralcev na ledu, a ji ni uspelo zatresti mreže Salzburga, ki je imel še vedno veliko premoč (streli na gol 28:10).

"Rdeči biki" pobegnili na +3 ...
Salzburg je v 44. minuti dosegel še četrti gol. Potem ko je Kuhn odbil poskus Marca Bruckerja, je plošček na desni strani "pričakal" Matthew Keith in ga poslal pod prečko. Olimpija je po prejetem golu uprizorila nekaj nevarnih akcij, a brez uspeha. Zato pa je bil v 50. minuti uspešnejši Brian Fahey, ki je po strelu Heinricha in obrambi Kuhna plošček pospravil v nebranjeni del mreže. Salzburg je imel spet igralca več na ledu.

... a je Ulmer priigral priključek
Olimpija je v 56. minuti prek Jeffa Ulmerja znižala zaostanek in ohranila žarek upanja. Ta je postal še močnejši, ko je Ulmer v 59. minuti z močnim strelom od daleč zadel za 4:5, vendar je bilo za preobrat že prepozno, pa čeprav so zmaji v zadnji minuti poskusili tudi brez vratarja.