Kapetan zmajev je z 49 točkami na 46 tekmah trenutno deveti strelec Lige Ebel. Foto: Iztok Novak
Vrnitev igralcev na led po koncu
Veselje po izenačenju na 2:2
Pogovor s Tomažem Vnukom
Pogovor s Toddom Elikom za MMC
Pogovor z Jimom Bonijem za MMC

Hokejska evforija je zajela Ljubljano. Išče se karta več, kot je bila to navada pred 15 leti na nepozabnih sedmih tekmah med zmaji in železarji v končnici državnega prvenstva. Navijači so presrečni, da sploh lahko sedijo na stopnicah. Še pred tekmo je gledalce nagovoril župan Zoran Janković, ki je povedal, da bodo kmalu lahko spremljali tekme v novi dvorani v Stožicah in požel aplavz. Za tako tekmo bi prav na hitro prodali 12.000 vstopnic.

Zeleno-bela pravljica se nadaljuje
Po dveh golih sijajnega Roba Shearerja je bila zaskrbljenost prisotna tudi na tribunah. Tako lepo pravljico so spisali zeleno-beli, prava škoda bi bila, da bi je bilo konec že po štirih tekmah. Ko je v 37. minuti Ralph Intranuovo zadel, smo se spomnili 18. novembra, ko je s tremi goli poskrbel za popoln preobrat proti Jeseničanom (4:3 po kazenskih strelih). Takrat je debitiral Mike Posma in s tistim dnem so se Ljubljančani dvignili kot feniks iz pepela. Tivoli je eksplodiral prvič, po akciji Todda Elika in golu Tomaža Vnuka pa je bilo na tribunah že pravo rajanje. Sedel ni nihče več, celo zadnjo tretjino so bili gledalci na nogah, kaj takega ni bilo niti na novembrski tekmi košarkarske Evrolige proti CSKA-ju. Ko je Elik v svojem slogu pospravil odbit plošček po strelu Kevina Mitchella v mrežo, so vsi le še odštevali sekunde. Hokejisti so se po koncu vrnili na led in dobili aplavz na odprti sceni. Prizori, ki si jih še pred tremi meseci ne bi upali niti sanjati.

Elik: V končnici odloča sreča
Tudi pred slačilnico zmajev je bila gneča. Še posebej zaželjen gost je bil seveda Elik, ki se ga vsi avstrijski klubi še kako bojijo. Njegove kvalitete so dobro znane. ''Ne počutim se kot junak. Vsi smo pošteno garali. Tudi po zaostanku z 0:2 se nismo predali. Ralph in Tomaž sta nas vrnila v igro, jaz pa sem imel srečo, da se mi je plošček odbil na palico. V končnici moraš imeti tudi veliko sreče,'' je povedal Todd, ki je bil navdušen nad vrnitvijo. ''Prvi gol so dali z igralcem več, še posebej boleč je bil drugi gol, ko so imeli celo igralca manj. Zadetek Intranuova nas je vrnil v igro, 'Westi' je ubranil nekaj strelov in uspelo nam preobrniti izid. Zdaj je 1:1 in vse je mogoče.''

Todd tokrat v stari formi
Tudi igralci in vodstvo Linza se zavedajo, da so opravili veliko dela, če jim bo uspelo zaustaviti 41-letnega ljubitelja piva. Na prvi tekmi v torek jim je to kar dobro uspelo. ''Res je, vendar tudi na prvi tekmi smo se borili do konca. Poskušali smo na vse načine, ni nam uspelo, bili so boljši, takšno je pač življenje. Na drugi tekmi se je plošček nekajkrat odbil po naših željah,'' je še dejal Todd, ki poudarja, da bo nedeljska tekma v Linzu nova priložnost, da ''ukradejo'' prednost domačega igrišča.

Vnuk se ne bi branil treh zmag v Linzu
Pogovorili smo se tudi z najboljšim igralcem druge tekme Tomažem Vnukom, ki je bil lani na Jesenicah poškodovan. Letos v zeleno-belem dresu doživlja drugo pomlad. ''Po 35 minutah je rezultatsko res kazalo malce slabše, ampak igrali smo dobro. Dobili smo dva precej nesrečna zadetka po naših napakah. Dva hitra gola sta prevesila tehtnico na našo stran. Mislim, da smo potem do konca kontrolirali potek in zasluženo zmagali,'' je vtise strnil 38-letni ljubljenec občinstva, ki je pogled obrnil proti nedelji: ''Če se želimo veseliti končnega uspeha, moramo dobiti štiri tekme. Če to pomeni, da bomo zmagali trikrat v Linzu, pa naj bo tako.''

Boni jezen zaradi prevelikega števila napak
Na drugi strani tivolskega hodnika smo srečali trenerja Linza Jima Bonija. ''Tudi, če bi povedli z 2:0, serije še zdaleč ne bi bilo konec. Treba je dobiti štiri tekme, bili bi šele na polovici. V prvi tretjini smo dobro zaustavili njihove napade in zadovoljen sem bil z izidom 0:0. Povedli smo z 2:0 na začetku drugega dela, potem pa dobili nesrečen zadetek. Naredili smo napako za golom in Olimpija je uspela izenačiti. V zadnji tretjini je bila tekma povsem odprta. Elik je bil na pravem mestu pri odbitku. Obe moštvi bi lahko zmagali, vedeli pa smo, da ima Olimpija zelo dobro ekipo,'' je povedal strateg Linza, ki je dobil vse štiri domače tekme proti slovenskim ekipam v končnici: ''Upam, da bomo v nedeljo znova zmagali doma. Moramo zmanjšati število napak, na drugi tekmi smo jih naredili preveč.''

Čas je za zmago v Linzu
Igralci Linza niso bili peveč razočarani, zavedajo se, da so doma težko premagljivi. Tudi Ljubljančani imajo svojo računico. Tivoli je postal prava trdnjava, po veliki sodniški kraji je v njem nazadnje slavil Salzburg 21. decembra (3:4 po podaljšku). Od takrat je ZM Olimpija nanizala šest zmag zapored in razgrela ljubljansko publiko, ki bo tudi v torek napolnila hram slovenskega športa do zadnjega kotička. Če bi v nedeljo zmaji osvojili še zakleto Ledeno dvorano v Linzu, bo vzdušje še bolj peklensko.