Rok Tičar bo v napadu z Robertom Saboličem in Žigo Jegličem največji jeseniški adut v finalu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Gostje so povedli v 4. minuti, ko je bil natančen Rok Tičar. V 14. minuti je prednost igralca več izkoristil Eric Werner. Klemen Sodržnik je v 26. minuti znižal, a varovanci Andreja Brodnika so priključek držali le dve minuti, saj je Doug Nolan povišal na 1:3. Končni izid je pet minut pred koncem postavil Jason Beckett ob "power playu".

"Komaj čakamo, da se že začne veliki finale. Zadnje tekme niso bile na visokem nivoju. To je bil le boljši trening. Še vedno upamo, da se bo finale igral v Podmežakli, prišlo bo veliko navijačev," je po tekmi povedal Tičar, ki je v Ligi Ebel v letošnji sezoni prispeval kar 68 točk.

Finale se bo začel v petek v Tivoliju, kjer bo tudi druga tekma naslednjo nedeljo.