Hokejisti San Joseja so dobili prvo od morebitnih sedmih tekem. Foto: Reuters
Hokejisti Dallasa
Hokejisti Dallasa so na prvi tekmi upravičili vlogo favorita. Foto: Reuters

Po samo 17 sekundah igre v zadnji tretjini je po akciji izza vrat še drugič matiral Jonathana Quicka in s tem postavil končni izid.

Vratarja nista imela svojega dneva
Igra je spominjala na izmenjavo udarcev v namiznem tenisu, saj si nobena ekipa v nobenem delu igre ni priigrala več kot zadetka prednosti. Vratarja nista imela svojega dneva, saj je Quick ubranil 82,6 odstotka strelov, na drugi strani je bil Martin Jones le nekoliko boljši (86,4 odstotka).

"Izenačena tekma. Dva zadetka smo dobili po sodniških metih. Pri zmagovitem golu pa je center izgubil centra," je tudi o Kopitarjevi obrambi pri zadnjem golu povedal trener domačih Darryl Sutter.

Kopitar je glavno krivdo za poraz videl v premalo priigranih priložnostih. "To ni bilo niti približno dovolj za kreiranje tako imenovanih drugih priložnosti. Pri igranju v njihovi tretjini dobiš zagon, mi pa tega nismo dovolj počeli," je dodal slovenski zvezdnik.

Benn zbral tri točke
Najboljša ekipa v Zahodni konferenci Dallas je visoko premagala Minnesoto s 4:0. Gostje so se v prvi tretjini še držali (0:0), nato pa v obeh naslednjih prejeli po dva zadetka. Junak je bil Jamie Benn, ki je dosegel gol in dve podaji. Kari Lehtonen je polovil vseh 22 strelov in drugič v končnici ni prejel zadetka.

Johansson podal za oba gola
Odlično obrambo je prikazal tudi Washington, ki je za 2:0 ugnal Philadelphio. Letalci so imeli štirikrat igralsko prednost, a je niso znali unovčiti, gostitelji so imeli na drugi strani razmerje 1/6. Med strelce sta se vpisala John Carlson in Jay Beagle, zadnjo podajo je obakrat prispeval Marcus Johansson.

Greiss ubranil 42 strelov
New York Islandersi so v gosteh s 5:4 premagali Florido. John Tavares je za zmagovalce dosegel gol in dve podaji. Veliko dela je imel vratar Otočanov Thomas Greiss, ki je ustavil 42 strelov.

4:5 (2:2, 1:1, 1:2)
Purcell 2., Jokinen 14., Smith 22., 47.; Nelson 7., Nielsen 17., Tavares 40., Okposo 43., Strome 47.

3:4 (1:1, 2:2, 0:1) - 0:1
Muzzin 3., Carter 28. (podaja Kopitar), Lewis 38.; Pavelski 7., 41., Burns 27., Hertl 38.,
Obrambe: Quick 19; Jones 19.

DALLAS - MINNESOTA - 1:0
4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Faksa 24., Spezza 33., Eaves 55., Benn 57.
Obrambe: Lehtonen 22; Dubnyk 28.

Petek:
ST. LOUIS - CHICAGO - 1:0
ANAHEIM - NASHVILLE - 0:0
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.