Manny Malhotra je na prvi tekmi prejšnji teden Anžetu Kopitarju nehote izbil zob in poskrbel za 18 šivov. Tokrat je njun 'dvoboj' potekal brez posebnosti. Foto: Reuters
Justin Williams
Justin Williams je na začetku druge tretjine z nekaj sreče zadel za 2:0. Foto: Reuters
Jonathan Quick in Dustin Brown
Jonathan Quick in Dustin Brown sta bila izbrana za prvega in drugega igralca tekme. Foto: Reuters
Phil Kessel
V Ligi NHL so še štiri ekipe brez poraza. Ena izmed teh je Toronto, ki je tokrat slavil na gotovanju pri NY Rangersih s 4:3. Junak tekme je bil Phil Kessel, ki je dosegel dva gola in podajo. Tekmo je s svojim četrtim golom sezone odločil v 4. minuti podaljška. Foto: Reuters

Canucksi, ki so lani v prvem krogu končnice izločili ravno Kralje, so še drugič v tednu dni morali priznati premoč ekipi iz Kalifornije. Tokrat je bilo razmerje v strelih v korist Kanadčanov (26:19), a je v domačih vratih blestel Jonathan Quick, ki je bil izbran za igralca tekme. Quick je na treh tekmah prejel le tri zadetke.

Vabljeni k ogledu:
- Vrhunci tekme LA - Vancouver

Daniel Sedin vrnil negotovost ...
V začetku uvodne tretjine je Kralje v vodstvo popeljal Jarret Stoll, na začetku druge pa je prednost podvojil Justin Williams. V zadnji tretjini bi lahko Wayne Simmonds razrešil vse dvome o zmagovalcu, a je povsem neoviran zadel "le" vratnico. V nasprotnem napadu sta brata Sedin poskrbela za znižanje izida - Daniel Sedin je na svoji četrti tekmi dosegel še četrti gol.

... ki jo je razblinil Dustin Brown
Če so Kralji prva zadetka dosegli z obilico sreče (beri: plošček je tik pred gostujočimi vrati spremenil smer leta), pa so le minuto po Sedinovem golu poskrbeli za akcijo tekme. Anže Kopitar je mojstrsko preigraval in pri vratnici nesebično našel Dustina Browna, ki je zabil na 3:1. Brown je v 53. minuti dosegel še svoj drugi zadetek na tekmi in potrdil tretjo zmago svoje ekipe v sezoni.

Neučinkovita igra z igralcem več
Kopitar je na štirih tekmah zbral tri točke (vse s podajami). Odlično igra predvsem v obrambi, v napadu pa v letošnji sezoni nima najbolj kakovostnih soigralcev. Največja težava Los Angelesa je bila tokrat v igri z igralcem več, saj so Kralji v petih poskusih zbrali skupaj vsega en sam strel!