Anže Kopitar je svoji zdaj že 5-letni karieri v Ligi NHL izpustil le 10 tekem v zadnjem delu prve sezone, ko ga je mučila poškodba hrbta. Foto: Reuters
Michal Handzuš (Los Angeles Kings)
34-letnik iz Banske Bystrice, ki ga navijači poznajo pod vzdevkom Zeus, za seboj nima ravno najboljše napadalne sezone, a tokrat je zablestel z zmagovitim golom v zadnjih sekundah tekme in to le nekaj trenutkov po izenačenju nasprotnikov. Foto: Reuters

Po golu veterana Jamieja Langenbrunnerja v zadnji minuti rednega dela nedeljske hokejske matineje se je zdelo, da je podaljšek neizogiben in da se ponavlja ponedeljkova zgodba, ko je Dallasu kot prvemu moštvu letos uspelo v 3. tretjini nadoknaditi zaostanek proti Los Angelesu in ga nato tudi premagati.

Skočili na 4. mesto "divjega Zahoda"
A tokrat se s podarjeno točko neposrednemu tekmecu za končnico ni strinjal 3. napad gostov, ki je z divjim naletom poskrbel za gnečo okoli vrat Karija Lehtonena (27 obramb), Wayne Simmonds in Aleksej Ponikarovski sta plošček zbezala pred vrata, kjer je Slovak Michal Handzuš z 10. letošnjim golom poskrbel za izbruh veselja Kingsov. "Velika zmaga. Nismo si želeli tekme s tremi točkami. Pomembno je, da smo zmagali v rednem delu in jih preskočili," je misli Kraljev povzel priljubljeni "Zeus".

Kalifornijci so Teksačanom vrnili za zadnji poraz in jih z dvema točkama prehiteli na lestvici, kjer trenutno zasedajo visoko 4. mesto. Do konca sezone LA čaka še 13 tekem, za vodilnim moštvom Pacifiške divizije San Josejem pa Kralji zaostajajo le za 3 točke, toliko pa tudi znaša prednost pred devetim moštvom Zahoda Nashvillom.

Prvi Kopitarjev napad z vse več kemije
Anže Kopitar
je s svojim vse bolj uigranim 1. napadom v 25. minuti poskrbel za akcijo tekme. Slovenski center je dobil sodniški met pred Jonathanom Quickom (21 obramb), po akciji celotne peterke pa je "Kopi" na drugi strani sijajno zaposlil samega Dustina Pennerja, ki mu ni bilo težko zadeti za 2:0, št. 11 pa je dosegla že 70. točko sezone. Uigranost omenjene dvojice z Justinom Williamsom bi lahko bila nagrajena še s kakšnim golom, a je okvir vrat preprečil gola Kopitarju in Pennerju.

Slovenec ob boku legende Kraljev in NHL-a
23-letni Slovenec medtem iz meseca v mesec potrjuje, da prihaja iz železarskega mesta. V Ligi NHL je Kopitar nastopil že na 324. zaporedni tekmi, s čimer je izenačil rekord Los Angelesa, ki ga je doslej držal legendarni napadalec Marcel Dionne (1.348 tekem in 1.771 točk, 5. strelec v zgodovini lige). Kopitar, ki bo rekord najverjetneje podrl v torek na gostovanju v Nashvillu, je odigral prav vse tekme v zadnjih štirih sezonah!