Anže Kopitar je bil prvo ime srečanja v Buffalu. Foto: Reuters

Hrušičan, ki je začel svojo 19. sezono med hokejsko elito, je zablestel v polnem sijaju. Kingsi niso prikazali najboljše igre, a v zadnji tretjini so stopili na pravo pot in si izborili zmago. Glavno vlogo je odigral Slovenec. "V resnici v takšnih primerih poskušaš najti en strel, ki lahko spremeni tek igre. Na srečo smo ga našli v zadnji tretjini," je po obračunu povedal Kopitar.

Kopitar je na ledu odigral točno 19 minut. Štirikrat je sprožil na gol, trikrat zadel, dobil je 10 od 24 sodniških metov. Foto: Reuters

Ta je po zadetku Alexa Tucha v drugi tretjini izid izenačil na uvodu zadnje tretjine. Po napaki v domači obrambi in podaji Alexa Laferriera je zadel s silovitim strelom pod prečko. Igra se je nato razživela, obe ekipi sta iskali zmagoviti zadetek, slabo minuto in 40 sekund pred koncem ga je našel Kopitar.

V igri z igralcem več je zadel z natančnim diagonalnim strelom z leve strani na lovilko nemočnega vratarja Ukka-Pekko Luukkonena. Buffalo se je znašel v težavah, iskal je izenačenje, iz igre je glavni trener Lindy Ruff potegnil vratarja, Kingsi pa so nato zadeli še tretjič. Po podaji Quintona Byfielda izza gola je Kopitar hladnokrvno zabil plošček v mrežo za končnih 3:1.

To je bil njegov sedmi hat-trick v karieri, s čimer je na klubski lestvici prehitel legendarnega Wayna Gretzkyja in Dustina Browna. "Vsi se zgledujemo po njem. Igral je na toliko velikih tekmah, je pravi vodja. Včasih se tekma ne razpleta po željah, on pa ostane osredotočen, zadene gol in nas vrne v igro. S tem, da je nato dosegel zmagoviti zadetek in zmago tik pred koncem, je le še potrdil, pa je res nekaj posebnega. Res je neverjeten hokejist," je o Hrušičanu po tekmi dejal vratar Darcy Kuemper.

Hrušičan je na klubski lestvici po številu hat-trickov na 6. mestu prehitel legendarna Wayna Gretzkyja in Dustina Browna. Po številu zadetkov je na klubski lestvici četrti (419 golov). Več so jih za Kingse zadeli le Luc Robitaille (557), Marcel Dionne (550) in Dave Taylor (431). Po številu točk za Kingse na lestvici zaostaja le za Dionnom. Ta jih je zbral 1307, Kopitar je trenutno pri 1211 točkah. Foto: Reuters

Sorodna novica Kopitar: "Veselje je še prisotno. Igral bom še najmanj dve leti."

Tuch 37.; Kopitar 41., 59., 60.

Kingsi turnejo po vzhodu nadaljujejo v Bostonu, kjer se bodo z Bruinsi, ki so s 6:4 ugnali Montreal, pomerili v noči na nedeljo.

BOSTON – MONTREAL 6:4

OTTAWA – FLORIDA 3:1

DETROIT – PITTSBURGH 3:6

NEW JERSEY – TORONTO 2:4

NY ISLANDERS – UTAH * 4:5