Jan Muršak je v letošnji sezoni dosegel že 14 zadetkov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Andrew Thomas
Andrew Thomas je z močnim strelom od daleč načel mrežo Sape. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Tekmeca se bosta pomerila tudi v sredo, Madžari pa imajo zdaj še sedem točk naskoka pred Ljubljančani, ki pa imajo tekmo manj. To je bila že deveta zmaga izbrancev Bojana Zajca na gostovanjih v letošnji sezoni.
V postavi je bilo le šest branilcev, saj sta manjkala Matevž Erman in Damjan Dervarič, po poškodbi se je vrnil Anže Ropret. Med napadalci sta manjkala Jaka Ankerst in Eric Pance.
Thomas in D'Alvise zadela v uvodni tretjini
Ljubljančani so povedli v 7. minuti, ko je Andrew Thomas zadel z diagonalnim strelom z desne strani. Eric Johansson je izenačil pet minut pozneje, ko so imeli Madžari dva igralca več. Na kazenski klopi sta bila Michael Ratchuk in Thomas. Zeleno-beli so znova zadeli v 14. minuti, ko je Kevin De Vergilio podal do Chrisa D'Alvisa, ki je z močnim strelom matiral Benceja Balizsa.
V drugi tretjini so bili gostitelji precej boljši (streli 16:9). V 28. minuti je Kyle Bailey takoj sprožil po sodniškem metu in presenetil Jerryja Kuhna, ki je nato z nekaj odličnimi obrambami preprečil vodstvo Sape.
Muršak znova mož odločitve
V 32. sekundi zadnje tretjine je D'Alvise našel Muršaka, ki je zatresel mrežo. Zmaji so v nadaljevanju odlično odbijali napade Madžarov. Tudi dveh "power playev" gostiteljem ni uspelo unovčiti. V zadnji minuti je Balizs zapustil vrata, Muršak pa je 29 sekund pred koncem s polovice zatresel prazno mrežo.
Zajc: V sredo bo povsem druga zgodba
"Igrali smo zelo dobro, gol smo dobili z dvema igralcema več. Na začetku smo bili veliko boljši tekmec, v drugem delu pa smo odigrali tako, kot je bilo treba. Na koncu je zmaga zaslužena, dobro smo zapirali prostor in nismo izgubljali ploščkov. O drugi tekmi z Madžari pa zdaj še ne razmišljamo, to bo povsem druga zgodba," je dejal trener Zajc.

33. krog:
SAPA FEHERVAR - TELEMACH OLIMPIJA
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
3.200; Johansson 12. Bailey 28.; Thomas 7., D'Alvise 14., Muršak 41., 60.

DORNBIRN 33 10 3 20 -42 23
INNSBRUCK 33 4 3 26 -93 11 * - poraz po podaljšku oz. kazenskih strelih prinaša eno točko